Mobilní internet do notebooku: Jak být na cestách online?

 

Být online na cestách - dříve nemyslitelné, dnes bezproblémové. Jaké existují možnosti přenosného internetu do notebooku?

Mobilní připojení do notebookuInternet na cestách - žádná fata morgána! 

Žádné omezování, ale svoboda a nezávislost! Tato kréda nedomyslitelně patří k dnešní době. Internet jen na doma? Ale za co nás máte, to už dávno nefrčí. Připojení k síti bývá pomalu běžnou součástí chytrých telefonů a internet do tabletu už jste si možná taky zařídili. Přemýšlíte, jak zapojit mobilní internet i na svůj notebook a užít si jízdu po datových vlnách? Přinášíme vám několik možností, jak na přenosný internet do notebooku.

Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

 

Jednu kávu a heslo k Wi-Fi, prosím

Jakmile opouštíte bezpečné místo, kde se váš notebook už automaticky připojuje k Wi-Fi, nastává téměř Nerudovská otázka. Ne snad kam s ním, ale kam za ním? Třeba na lavičku do obchodního centra, na kávu do nedaleké kavárny nebo pod strom do parku. Bezplatné Wi-Fi sítě jsou k dispozici na stále více místech.

Na internet přes veřejnou Wi-Fi síť se dostanete buď bez hesla, nebo vám ho obsluha v kavárně ráda prozradí výměnou za sklenku vína nebo šálek horké čokolády. Přestože se připojíte a nic vás to nestojí, tato možnost úplně tak mobilní není. Přece jen jste pořád odkázáni na někoho jiného. Ale jako nouzové řešení se to hodí.

mobilní připojení do notebookuSice jste připojeni, ale nesmíte vytáhnout paty z kavárny. 

SIM karta: Věrná společnice pro mobilní lidi

Pokud chcete být trochu nezávislejší, asi se začnete poohlížet po datových tarifech či předplacených kartách. Mobilní internet do notebooku nabízí většina operátorů, nejčastěji ho najdete ve formě speciální datové SIM karty, která slouží pouze pro účely surfování. Vyberte tu, která podporuje technologii LTE

U T-Mobile, O2 i Vodafone si můžete zažádat o simky s datovým limitem až 10 GB ve špičkové rychlosti, své triumfy v rukávech mají ovšem i virtuální operátoři. Novinkou jsou také karty, které fungují na systému zaplať jen, co prosurfuješ. Ty jsou bez paušálu. Většina operátorů také nabízí k mobilnímu internetu za výhodnou cenu tablet, ideálního společníka na cesty.

Srovnejte si ceny internetu a ušetřeteChci srovnat

USB modem: Data na klíčence

Tak, datovou SIM kartu máte. Vedle ní stojí notebook, ve kterém se marně načítá okno prohlížeče. Jak propojit tyto dvě věci dohromady, aby bleskově najela vaše oblíbená internetová adresa? Kouzlo se ukrývá v USB modemu, který do svého přenosného počítače zapojíte přes USB port jako běžný flash disk.

Jak použít USB modem pro zapojení internetu?

Postup je jednoduchý, datovou SIM kartu vložíte ji do připraveného slotu v USB modemu. Ten už zastrčíte do notebooku a celá věda je téměř u konce.  Automaticky by se vám pak měla spustit konfigurace, nahrát ovladače a posléze i najet internet.

TIPUSB modem můžete použít na libovolném počtu notebooků, netbooků či v některých případech i tabletů. Vždy si akorát projdete konfigurační fází.
 
 

Sdílený internet: Čím víc dat, tím víc zábavy

mobilní internet do notebookuSdílený internet - to je sdílená radost! 

Možná už jste na cestách spojeni s virtuálním světem pomocí internetu v mobilu. Máte velký limit, který kolikrát ani nevyužijete? Data můžete vzduchem poslat z chytrého telefonu i do vašeho notebooku. Stačí jednoduše využít sílu Wi-Fi hotspotu, který aktivujete v nastavení telefonu u ovládání bezdrátových sítí. Většinou zde stačí zaškrtnout možnost přenosného přístupového bodu.

Hledáte nejvýhodnější mobilní internet?Srovnání nabídek

Jak poslat mobilní data z telefonu do notebooku?

Na notebooku, který chcete propojit, zapněte Wi-Fi, vyhledejte dostupné sítě a zvolte tu z mobilního telefonu (budete ji mít pojmenovanou nejspíše podle typu telefonu) a připojte se.

TIPSdílení dat umožňují i některé USB modemy. Vybírejte ty, které umožňuje funkci Wi-Fi hotspot. Vy budete připojeni přes USB slot, vaši přátelé přes Wi-Fi síť.
 
 

Modem do kapsy: Varianta pro náročné

V případě, že se váš život odehrává hodně na cestách, možná budete přemýšlet nad sofistikovanější variantou. Může jí být například modem na cesty s připojením na nejrychlejší 4G LTE síť. Tato malá krabička funguje také jako plnohodnotný Wi-Fi router, takže poslouží nejen vám, ale i vašim spolucestovatelům. Vydrží i bez připojení do elektřiny. Stačí ji jen čas od času dobít – v síti, přes zapalovač v autě či USB konektor.

TIP

Jak zaplatit méně za datový tarif do notebooku?

  • zažádejte u něj u operátora, jehož jste zákazníkem (např. máte hlasový tarif)
  • zažádejte o datový tarif přes smlouvu na dobu určitou (nejčastěji 24 měsíců)
 
 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 28
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png