Kdo se bojí, neušetří: 7 výmluv, proč lidé nechtějí změnit dodavatele energií

 

Na ceny energií si stěžujeme pořád. Ročně nás elektřina a plyn stojí tisíce korun. Přesto se mnoho rodin bojí změnit dodavatele. Strach je ale úplně zbytečný. Také změnu dodavatele plynu a elektřiny neustále odsouváte?

Změna dodavatele energiíLidé mají spoustu výmluv. A jsou úplně zbytečné. 1) Ušetřím málo a za ty obstrukce mi změna dodavatele energie nestojí.

A co vám za to nestojí? Pokud nejste spokojeni s cenou energií u stávajícího dodavatele, měli byste vědět, že změna dodavatele energie přes náš portál Ušetřeno.cz je velice jednoduchá. Se vším vám pomůžeme. Administrativu vyřešíme za vás. Vy jen šetříte. Každá koruna se počítá, tu ušetříte za plyn, támhle za elektřinu nebo za vodu. V ročním součtu se pak jedná o zajímavou cifru.

kalkulačce cen plynu a v kalkulačce cen elektřiny jednoduše zjistíte, kolik můžete ušetřit. Stále vám přijde, že vám trocha hledání za ty peníze nestojí?

2) Jsem spokojený tam, kde jsem. Nemám důvod měnit dodavatele.

Odpovězte si na základní otázky. Už vás někdy za vaši dlouholetou věrnost váš dodavatel odměnil? Dostali jste dárkový koš? Výhodnější podmínky? Pravděpodobně ne. Je to smutné, ale prémiové bonusy a nižší ceny čekají hlavně nové zákazníky. Využijte toho. Proč zbytečně platit vysoké faktury jen ze zvyku a lenosti.

Vyberte si dodavatele, který vás odmění Srovnání cen plynu

3) Nemám důvěru k prodejcům po telefonu.

Vaše obavy naprosto chápeme. Proto Ušetřeno.cz po telefonu neuzavírá smlouvy, ani nic neprodává. Pro vaši bezpečnost se všechny telefonické hovory nahrávají.

Smlouvy, ceníky a obchodní podmínky dostanete standardní nebo elektronickou poštou. Doma si všechny dokumenty můžete v klidu prostudovat. Teprve poté se svobodně rozhodnete, zdali se vám vyplatí změnit dodavatele.

4) Mám závazek u svého dodavatele a nemůžu odejít.

Myslete na budoucnost. Řešit změnu dodavatele dopředu se vyplatí i v případě, že jste uzavřeli smlouvu na 2 roky dopředu. Má to několik výhod:

  • Neprošvihnete automatické prodloužení smlouvy (často za daleko méně výhodných podmínek).
  • Smlouvu s levnějším dodavatelem vám dokážeme připravit i mnoho měsíců před vypršením staré smlouvy.
  • Výhodné prémie, které dodavatelé nyní nabízí, už za pár měsíců nemusí platit. My vám je ale dokážeme zařídit i do budoucna.

Řešit změnu dodavatele dopředu se vyplatí, i když jste ještě vázáni smlouvou na dobu určitou. 

5) Manžel nebo manželka nechce o změně dodavatele ani slyšet.

Dá vám váš partner nebo partnerka na ruku 4 564 korun? Přesně tolik dosahuje průměrná roční úspora našich zákazníků, kteří se rozhodli změnit dodavatele plynu.

Ať už ve vaší domácnosti drží rodinnou pokladnu kdokoli, máme jeden pádný argument proč změnit dodavatele. Poštou vám pošleme podrobné srovnání cen. Můžete se na to spolu v klidu podívat a vše prostudovat. Z ušetřených peněz budete mít radost a užitek oba.

6) Nabídli mi „výhodný“ dodatek ke smlouvě.

Dodatky ke starým smlouvám nejsou spása. Jako extra výhodné se jenom tváří. Když si ceny porovnáte s ostatními produkty, zjistíte, že vás dodavatel chce napálit. Navíc jsou dodatky ke smlouvě často podmíněné dlouholetým závazkem. Než bezmyšlenkovitě podepíšete smlouvu, raději se vždy ujistěte, že se vám nová nabídka skutečně vyplatí.

7) Hledám nabídky jiných dodavatelů, abych z toho svého vymámil lepší podmínky.

Doteď jste od vašeho dodavatele nižší cenu nezískali. Skutečně chcete zůstat u někoho, kdo vás za roky důvěry nebyl schopný ani symbolicky odměnit? Zkuste si najít jiného dodavatele, který vám dá lepší cenu hned od začátku smlouvy. A nezapomeňte, změna dodavatele energie je zcela zdarma.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 16
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé