RWE – distribuční a zákaznické služby

 

Společnost RWE Energie vznikla v červnu 2009 fúzí Západočeské plynárenské, Středočeské plynárenské a Severočeské plynárenské a stala se tak největším dodavatelem zemního plynu v České republice. Zde ale její služby zdaleka nekončí. Úspěšně působí též na trhu s elektřinou, zabývá se skladováním plynu a poskytuje služby mobilního operátora. Pojďme se na zákaznické a distribuční služby od RWE podívat detailněji.

rwe logo Zásobníky zemního plynu

RWE vlastní 6 zásobníků zemního plynu, který postupně rozprodává dílčím dodavatelům plynu nebo jej prostřednictvím vlastní distribuční sítě dopravuje koncovým zákazníkům do jednotlivých firem i domácností.

Dodávky zemního plynu od RWE

Společnost RWE je předním dodavatelem zemního plynu. Má širokou škálu tarifů, díky které dokáže každému vypracovat nabídku přímo na míru. Zákazník pouze uvede lokalitu svého pobytu a způsob jakým zemní plyn využívá. Zda jím topí, ohřívá vodu nebo plyn používá na vaření. V naší kalkulačce plynu, si můžete sami spočítat cenu odběru od RWE.

Dodávky elektřiny od RWE

V zahraniční vlastní skupina RWE několik elektráren ve kterých zajišťuje výrobu vlastní energie. V České republice se RWE soustředí na prodej elektřiny a její distribuci koncovým zákazníkům. I v této oblasti dokáže RWE poskytnout zajímavou nabídku téměř každému klientovi. Stejně jako v případě plynu stačí i v oblasti elektřiny uvést, ve které oblasti klient žije a jakým způsobem elektřinu využívá. Zda pouze na svícení a vaření nebo i na ohřev vody, topení přímotopy či akumulačními kamny.

RWE mobil

Ve spolupráci se společností T-Mobile nabízí RWE klientům i služby mobilního operátora. SIM kartu je možné pořídit ve kterémkoli z 29 RWE zákaznických center. Zde pak může klient komunikovat i své další požadavky, čímž se mu ve spojení s klientskými centry T-Mobile významně rozšiřuje síť kontaktních míst. SIM karta se aktivuje prvním hovorem a dobít kredit na ni lze běžným způsobem. Klient může zvolit způsob dobití kreditu v bankomatu, přes terminál SAZKA, prostřednictvím dobíjecích kuponů dostupných v trafikách nebo přes internetovou samoobsluhu na stránkách RWE. Tam lze zároveň zjistit i aktuální stav kreditu. Zůstatek si ale klient může ověřit i formou odeslaného SMS dotazu nebo zjištěním na zákaznické lince.

O dostatečné pokrytí signálem se není třeba obávat, je všude tam, kde je síť T-Mobile. Ceny volání jsou velmi příjemné. Za volání do domácí sítě zaplatí klient pouze 1,30 Kč za minutu, 2,30 Kč do ostatních sítí a na pevné linky. Cena jedné SMS je 1,30 Kč, MMS pak stojí 5,- Kč. Mírným nedostatkem je pouze zpoplatnění spojení s operátorem infolinky. To přijde zákazníka na 20,- Kč.

RWE zákaznické služby

RWE se snaží být svým zákazníkům blízko, proto jim nabízí internetový on-line servis. Zde si může klient vyřizovat platby svých účtů, nahlížet na jednotlivé faktury a sledovat proces vyřizování svých požadavků.

RWE svým klientům nabízí i řadu BONUSŮ. Patří mezi ně například zákaznický program RWE Premium. Jeho prostřednictvím mohou klienti RWE nakoupit zboží a služby smluvních partnerů RWE s výraznými slevami.

Dále má klient RWE možnost získat zákaznickou kartu. Ta mu poskytuje množství slev. V současné době je to například sleva 20 % na skipasy, 6 % na lyžařské zájezdy NEV-DAMA, 20 % sleva na vstupenky do kina na české filmy a 6 % na zájezdy s CK FISCHER.

RWE sponzorství

RWE – energie českého filmu – společnost každoročně přispívá na rozvoj české kinematografie částkou až 25.000.000,- Kč.

RWE – energie českého lyžování –  RWE se v prostorách partnerských lyžařských areálů zaměřila na bezpečnost lyžařů. Sjezdovky tak vybavuje označením a vymezení sjezdových tratí a umisťuje zde systém bezpečnostních prvků.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2