ŠETŘÍME DOMA: Přestaňte topit a vrhněte se na revizi

 

Korunka ke korunce a náhle je to tisícovka. Anebo také víc. Díky našim jednoduchým tipům do domácnosti budete moci každý týden ušetřit. Tentokrát na vytápění.

Vytápění na jařeStáhněte topení, už je čas! 

Zima trvala dlouho a přitápět jsme museli ještě před několika týdny. Teď už se snad vše v dobré obrátilo a my můžeme říct jediné - vypněte topení a přestaňte přikládat do kotle! Bohatě postačí, když ho přepnete na letní provoz. Hotovo?

Ještě než ale pustíte vytápění nadobro z hlavy, postarejte se o radiátory a kotle s pořádnou dávky péče. Ten, kdo totiž není lenivý a o svou topnou soustavu se pravidelně stará, výrazně ušetří na palivu i provozu. Spotřeba se drží na sympatickém minimu, zařízení má delší životnost a navíc tím zabráníte případným haváriím či dokonce koupi nového kotle.

A kdy jindy se vrhnout na důkladnou prověrku, než právě teď? Abychom vám situaci ulehčili, přinášíme čtyři jednoduché tipy, které vám pomohou předcházet často velmi nákladným problémům.

4 jednoduché kroky, díky kterým ušetříte

1. Zavolejte kominíka

Nejenže přináší štěstí, ale pomůže vyčistit zanesený komín po zimě a připravit ho na další sezónu. Zbaví ho sazí, takže bude mít lepší tah a snižuje riziko požáru či otravy oxidem uhelnatým. Už vytáčíte jeho číslo?

2. Zkontrolujte radiátory

Zvedněte se a běžte se podívat, v jakém stavu jsou všechny vaše radiátory. Rozhodně se je vyplatí připravit na další topnou sezónu tím, že je odvzdušníte. Zaručeně se vyhnete problémům s tím, že by radiátor topil málo nebo dokonce netopil vůbec.

3. Vrhněte se na úklid

Využíváte tuhá paliva? Odstraňte z topenišť či kotle nečistoty. Stačí špachtle či kartáč. Prokontrolujte i šamot, zda je v pořádku, případně ho dejte opravit. Podívat byste se měli i na rošty, klapky a těsnicí šňůrky na dvířka. Nezapomeňte také vyčistit prosklená dvířka a nechat si zkontrolovat tlak v expanzní nádobě.

4. Objednejte si servisní prohlídku

Topíte plynem? Buďte před všemi ostatními a právě teď si objednejte servisního technika. Nebudete muset dlouho čekat, jako by tomu bylo na začátku topné sezóny. Technik vám zkontroluje a vyčistí kotel od prachu, seřadí trysky, zkontroluje těsnost a výměník. A je to, revize je za námi!

I s výhodnějším dodavatelem pěkně ušetříte! Srovnat dodavatele
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé