Zjednodušíme faktury za elektřinu i plyn, říká regulátor trhu s energiemi

 

Energetický regulační úřad (ERÚ) plánuje zpřehlednit vyúčtování za energie. Nová vyhláška by měla začít platit od roku 2016. Jak zjednoduší orientaci v účtech za elektřinu a plyn?

žárovkaPodepsal váš dodavatel Etický kodex? Pokud ne nejspíš si na něj odběratelé často stěžují. 

Regulátor trhu s energiemi chce připravit jednodušší a srozumitelnější faktury pro odběratele elektrické energie i plynu. Konečnou podobu upraví v nové vyhlášce. Co by se mělo změnit?

Na faktuře najdete datum konce smlouvy s dodavatelem

Zjednodušený přehled vyúčtování bude obsahovat pouze základní fakturační údaje a jednoduché údaje o spotřebě. ERÚ chce, aby se na faktuře také objevila informace o tom, kdy smlouva s dodavatelem energií končí. To by mělo pomoci hlavně lidem, kteří uzavřeli smlouvu na dobu určitou.

Topte levněji a snižte své účty za plynSrovnat ceny plynu 2015

Budou mít tak mít lepší přehled o tom, jakou cenu za energie platí, kdy se blíží lhůta pro zrušení automatického prodloužení smlouvy anebo si snáze uvědomí, že je ještě příliš brzy na změnu dodavatele (zejména kvůli existenci sankcí za předčasné ukončení smlouvy).

Etický kodex stále nepodepsala třetina dodavatelů energií

Jednodušší faktury za energie by měly také pomoci lidem jako obrana před zkreslenými či zatajenými informacemi o obchodních podmínkách dodavatelů. V této souvislosti tiskový mluvčí ERÚ, Jiří Chvojka, upozornil na fakt, že 20 z 60 dodavatelů energií stále nedoplnilo svůj podpis k Etickému kodexu obchodníka v energetických odvětvích, který úřad vydal. Tyto firmy zároveň patří k nejčastěji pokutovaným dodavatelům i ke společnostem, na které si spotřebitelé nejvíce stěžují.

Najděte si levného dodavatele elektřiny Porovnat dle cen 2015
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé