6/27/2021, Michaela Šámalová, Ušetřeno.cz

S Janem Kovalovským o investování: Indigo je nejsnazší způsob, jak si začít odkládat na své sny

Líbilo by se vám vlastnit kousek společnosti Apple nebo Google? Chtěli byste, aby vám velké firmy vydělávaly na vaše velké sny? Nejen takovou službu nabízí indigo od Patria Finance – aplikace využívající chytrý algoritmus k investování do akcií nebo dluhopisů. Jak indigo funguje? A jakých výnosů lze dosáhnout? Na tyto otázky odpovídá v krátkém rozhovoru obchodní ředitel Patria Finance Jan Kovalovský.

indigo.jpg

Jak indigo funguje a o čem je? 

Podstatou jedinečného investování s indigem jsou investice do burzovně obchodovaných fondů ETF, skrze něž chytrý algoritmus investuje do akcií nebo dluhopisů. Díky tomu je velmi úsporný. V indigu je proto jediný, nízký a pro všechny stejný poplatek – ve výši 1 % z vaší investice.

Díky investicím skrze ETF a díky takzvanému frakčnímu obchodování pro vás umíme nakoupit i malý kousek akcie (představte si třeba Apple), na který byste jinak nedosáhli. Nebo Vám naopak dokážeme pořídit malý kousek celého amerického či jiného akciového trhu (představte si třeba index S&P 500 a firmy v něm).

Vaše peníze indigo pravidelně investuje, neustále hlídá vývoj na trhu a na týdenní bázi upravuje skladbu investice tak, aby nepřetržitě směřovala k vašemu cíli. Pokud ale budete potřebovat, peníze z indiga si lze bez jakýchkoli sankcí kdykoli vybrat.

Jak si mohu indigo vyzkoušet?

Otevřít účet je možné online, zabere to pár minut a k ničemu se nezavazujete. Investovat lze už od 100 Kč. Ač k dlouhodobému cíli nejzdárněji vede pravidelná investice, je to jen a jen na vás. My vám investování usnadníme tím, že si můžete pravidelnou či jednorázovou investici snadno nastavit i měnit. Poslat do indiga si ji můžete z karty, což v lokálním investování stále není samozřejmé.

Teď vám k vyzkoušení indiga dáváme motivaci navíc: každé nové klientce či klientovi do konce června letošního roku připíšeme úvodní odměnu 500 korun. Tu chytrý robot při nejbližší příležitosti investuje skrze ETF do akcií či dluhopisů přesně podle vašich cílů a přání, které mu během své registrace napovíte. Snadno a bez obav tak můžete vyzkoušet, jak indigo funguje a co pro vás umí udělat.

Kolik umí vydělat indigo? 

Na to musím hned úvodem odpovědět, že výnosy minulé nejsou zárukou výnosů budoucích. Faktem ale je, že čtyři základní investiční scénáře v indigu klientům vynášejí – v tom nejvíce konzervativním scénáři (s nejvyšším zastoupením dluhopisů i hotovosti) dosahuje výnos lehce nad úročením spořicího účtu, u odvážnějších scénářů, ve kterých jsou nejvíce zastoupeny akcie, jde i o dvouciferné roční výnosy.

investování s indigo.png

Přečtěte si víc o tom, jak vám indigo zhodnotí úspory

Jakým způsobem je mi indigo přístupné? 

Do indiga máte nepřetržitý přístup přes srozumitelnou a jednoduchou webovou platformu indigo.patria.cz a také přes plnohodnotnou mobilní aplikaci pro Android či iOS. Chcete-li o indigu vědět ještě víc, navštivte třeba sekci častých otázek na webu indigo.patria.cz. Jak to chodí na indigu, vám také průběžně ukazujeme na sociálních sítích Facebook, Twitter či Instagram.

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.