Jak postupovat při změně dodavatele elektřiny?

 

Řekli jste si dost a nechcete už déle cpát pracně vydělané peníze do chřtánu dodavatele elektřiny? Porozhlédněte se po levnější variantě. Poradíme vám, jak postupovat při změně dodavatele elektřiny.

Neustále rostoucí cena energií nutí domácnosti hledat levnější řešení. Od 1. ledna 2006 mají všichni odběratelé právo, vybrat si svého dodavatele elektřiny. Jen loni využilo této možnosti 473 000 lidí. Přejít na levnější variantu není nic složitého. Nemusíte se bát výměny elektroměru a jiných stavebních zásahů. Stále budete odebírat stejnou elektrickou energii, jen za ni budete platit méně. Největší potíž bude s tím, jakou společnost si vybrat a zda se vám změna dodavatele vyplatí. Internetové srovnání cen elektřiny vám ušetří čas a zjednoduší hledání. Stačí zadat vaši spotřebu, kraj a víte, zda se vám změna dodavatele vyplatí. Až si vyberete levný proud, bude vás telefonicky kontaktovat pracovník zákaznické pomoci.

Snadná změna dodavatele

Pokud při podpisu nové smlouvy dáte novému poskytovateli energie plnou moc, bude pro vás změna dodavatele elektřiny více než snadná. Protože nový obchodník s elektřinou za vás provede všechnu potřebnou administrativu. Zařídí výpověď stávající smlouvy. Od této chvíle běží výpovědní lhůta a vy stále odebíráte energii od původní společnosti. Toto mezidobí obvykle trvá tři měsíce. Záleží na obchodních podmínkách konkrétní společnosti.

Sjednejte si levnou elektřinu onlineSpočítat levnější elektřinu

Nezbytnou součástí řádného ukončení smlouvy je konečné vypořádání. S tím se pojí odečet elektroměru a poslední vyúčtování. Potom už vás k původnímu dodavateli nic nepojí. Od společnosti ke které jste přešli, obdržíte nový rozpis záloh plateb. Poté už nic nebrání dodávkám energie od vybraného dodavatele.

Každých šest měsíců

Přejít k jiné společnosti můžete každých šest měsíců. Za změnu dodavatele elektrické energie se nic neplatí. Pohlídejte si různé skryté platby, které by změnu nepříjemně prodražily. Jedná se o aktivační a deaktivační poplatky nebo sankce za nedodržení smlouvy. Nového dodavatele vybírejte obezřetně. Ne všechny nabídky musí být levnější. Obzvlášť se vyhněte neodbytným podomním prodejcům, kteří vás tlačí do uzavření smlouvy. Kdo podlehl nátlaku, má ještě šanci se z nevýhodné smlouvy vyvázat. Do dvou týdnů můžete od smlouvy odstoupit.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0