Konec roamingu v EU oslavíme v červnu 2017

 

Levné volání do zahraničí se pro Evropany stane realitou 15. června 2017. Drastický pokles cen za roaming ale přijde už koncem dubna 2016. Který operátor nabízí českým cestovatelům aktuálně nejlevnější roaming?

letní dovolená - roamingKonečně dobré zprávy, konec roamingu přijde za dva roky a už příští léto si zavoláte do zahraničí levněji. 

Na jaře to vypadalo, že sen o propojeném evropském kontinentu roztrhali europoslanci na kusy, když odložili zrušení roamingu v EU téměř na neurčito. Navzdory tomu, že původně slibovali, že levné volání do zahraničí usnadní komunikaci mezi Evropany už během letošního roku.

Levné volání do zahraničí plánuje EU na jaro 2016

Dnes nad ránem ale 12hodinové jednání europoslanců přineslo své ovoce v podobě plánu na postupnou likvidaci roamingových poplatků. Rozloučíme se s nimi za dva roky, ale už v dubnu 2016 se můžeme těšit na volný pád cen. 

Strop pro ceny za roaming od 30. dubna 2016
  Eur (bez daně) Kč (včetně 21% DPH)
cena za provolanou minutu 0,05 Eur 1,65 Kč
cena za odeslanou SMS 0,02 Eur 0,65 Kč
cena za 1 MB mobilních dat 0,05 Eur 1,65 Kč

Zdroj: Europa.eu, K přepočtu eur na koruny byl použit kurz 27,24 Kč/ Eur

Jde o maximální částky, které by mobilní operátoři mohli naúčtovat navíc k domácím cenám za volání, SMS a data.

Proč čekat na konec roamingu, výhodně volat můžete už dnes

Cena za minutu odchozího hovoru v rámci EU je aktuálně zastropována na částce překračující 6 Kč.

Operátoři T-Mobile i Vodafone se rozhodli vytěžit z pravidla maximum. Proto si T-Mobile účtuje 6,29 Kč za minutu a Vodafone 6,30 Kč. Z velké trojky nejde na doraz jenom operátor O2, který po vás bude chtít za provolanou minutu ze zahraničí 3,50 Kč.

TIP

Zajímá vás, kolik zaplatíte za surfování na internetu v zahraničí?

 

 

Volaní do zahraničí za 2 Kč hledejte u ČEZu nebo Centropolu

Na nejlevnější ceny za minutu hovoru v zemích EU láká aktuálně Centropol. Ze zahraničí se do Česka i jinam po EU dovoláte za 2,10 Kč za minutu. Atraktivní nabídku si pro letošní léto připravil i MOBIL OD ČEZ. Minuta volání stojí 2,20 Kč.

"Velká část českých turistů stále telefonuje z dovolené velmi střídmě, často pouze zpraví své blízké, že v pořádku dorazili do cílové destinace. Letošní léto ale mohou díky MOBILU OD ČEZ zůstat v kontaktu se svými přáteli bez obav, že jejich účet za telefon bude příliš vysoký. Za cenu 2,20 Kč za minutu si může dovolit telefonovat opravdu každý.”

- Dávid Hajmán, ředitel společnosti ČEZ Prodej
Neplaťte za telefon víc, než musíte.Kalkulačka tarifů
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 4
 

 
Oblíbení mobilní operátoři