Pojištění nebytových prostor

Do svého pojištění domácnosti můžete zahrnout i pojištění nebytových prostor, které k ní náleží. Například garáž, sklep nebo balkon. 

Srovnání pojištění majetku

Co potřebujete vědět o pojištění majetku?

Pomůže vám kalkulačka

Pomůže vám kalkulačka

Zabere vám to jen pár minut a s konkrétní nabídkou se vám následně ozve náš specialista.

Žádné zbytečné papírování

Žádné zbytečné papírování

Smlouvu uzavřete jednoduše po telefonu a zaplatíte online nebo převodem. Pojištění platí následující den. 

Sleva na pojištění

Sleva na pojištění

Na pojištění majetku u nás můžete získat slevu až 50 %. 

Co jsou nebytové prostory?

Nebytový prostor je místnost nebo soubor místností, které jsou podle rozhodnutí stavebního úřadu určené k jiným účelům než k bydlení

Za nebytový prostor se nepovažuje příslušenství bytu nebo příslušenství nebytového prostoru ani společné části domu (např. kolárny nebo kočárkárny). Nejčastěji se tedy jedná o terasu, balkon, sklep, komoru nebo garáž.

Jak pojistit nebytový prostor?

Častou podmínkou u pojištění nebytových prostor bývá jejich kvalitní zabezpečení. Sklep, balkon, garáž nebo terasa musíte mít možnost uzamknout.

Pokud tedy dojde odcizení majetku, bude pro výši pojistného plnění rozhodující stupeň a kvalita zabezpečení daného nebytového prostoru. U rizika odcizení musí být totiž prokazatelně překonána překážka zabezpečení (petlice, mříže, zámek apod.).

Před uzavření pojištění domácnosti zahrnující pojištění nebytových prostor si pečlivě přečtěte podmínky dané pojistné smlouvy, ve kterých jsou uvedeny všechny výluky z pojištění.

Srovnání pojištění majetku

Pojištění nebytových prostor

Pojištění garáže

Pokud máte garáž plnou drahého vybavení, stojí za to sjednat si pojištění garáže proti krádeži a proti živlům

Pokud je garáž přímou součástí stavby, kterou máte zajištěnou v pojištění majetku (např. je přímo v rodinném domě nebo v přízemí bytového domu, ve kterém máte pojištěný byt), je možné ji zahrnout přímo do této pojistky.

V případě, že je garáž situována jinde, je třeba ji pojistit jako samostatnou nemovitost. Do pojistky můžete zahrnout jak pevné stavební součásti garáže, tak věci, které v ní máte uložené (např. kola, kočárky, nářadí apod.). 

Vozidla, která jsou v garáži zaparkovaná musíte mít ovšem pojištěna zvlášť havarijním pojištěním.

Pojištění sklepa

U pojištění sklepa je především důležité jeho odpovídající zabezpečení. A to formou zámku, bezpečnostního zámku, petlicí nebo mřížemi. Pokud máte například samostatnou sklepní kóji umístěnou ve společném sklepním prostoru, je nutné mít tyto bezpečnostní prvky na ní.

Pojištění kancelářských prostor

Některé pojišťovny mají ve své nabídce i pojištění kanceláře. Nabízí zajištění proti všem rizikům, tedy proti živelním škodám, loupeži i vandalismu. Kromě toho se u těchto pojistek setkáte také s:

  • Pojištěním elektroniky (pro případ živlu, zkratu, přepětí, rozbití). a pojištěním přenosné elektroniky.
  • Pojištěním cenností v kanceláři (pro případ loupeže a krádeže).
  • Pojištěním přepravy věcí.
  • Pojištěním věcí zaměstnanců a návštěv.

Přesné informace opět najdete vždy v pojistných podmínkách dané smlouvy.

Srovnání pojištění majetku

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Existuje taková pomůcka. Když obrátíte svoji nemovitost vzhůru nohama, tak vše, co vypadne, kryje pojištění domácnosti a zbytek pojištění nemovitosti. Pojištění domácnosti se tedy vztahuje na vybavení vašeho domu či bytu. Využít jej můžete, když vám například vyteče pračka, vyhoříte, zabouchnete si klíče, nebo když k vám zavítají lupiči. Pojištění nemovitosti naopak chrání jen byt či dům, nikoliv jeho vybavení. 

Pojištění domácnosti se většinou uzavírá na 1 rok s automatickým prodlužováním (prolongací). To znamená, že pokud smlouvu nevypovíte, vždy se vám o další rok prodlouží. Některé pojišťovny vám také za každý rok připočítají bonus za bezeškodný průběh. 

Nezapomeňte ale, že smlouvu je v průběhu trvání pojištění potřeba aktualizovat. Hlavně v případě, kdy si pořídíte nějakou novou věc do domácnosti. 

To záleží na pojišťovně. Lepší je ale mít pojištění domácnosti vlastní a ideálně v kombinaci s pojištěním odpovědnosti občana. Díky tomu budete mít jistotu, že vám pojišťovna proplatí poškození či zničení vašich věcí v domácnosti (celé vaší rodiny), vybavení a součásti bytu patřící majiteli bytu (pronajímateli) i škody, které způsobíte dalším lidem (sousedům).

Pojištění domácnosti se vždy sjednává se spoluúčastí. To znamená, že se podílíte s pojišťovnou na náhradě poměrné části škody. Konkrétní výši spoluúčasti si sami určíte při uzavírání smlouvy. Zpravidla platí, že čím vyšší spoluúčast zvolíte, tím větší vám pojišťovna poskytne slevu.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.