Úvěrová kalkulačka 2024: Spočítejte si měsíční splátku půjčky

Na auto, na bydlení, na rekonstrukci nebo na novou pračku. S půjčkou si splníte svá přání během chvilky. V úvěrové kalkulačce si rychle spočítáte, na kolik vás přibližně vyjde měsíční splátka. Stačí vyplnit účel půjčky, částku, kterou si chcete půjčit a jak dlouho chcete splácet.

SPOČÍTAT MĚSÍČNÍ SPLÁTKU

Co je úvěrová kalkulačka?

Úvěrová kalkulačka je online kalkulačka, která vám během chvilky spočítá orientační výši měsíční splátky. Pokud tedy přemýšlíte nad půjčkou a nevíte, jakou výši splátek očekávat, udělejte si rychlou kalkulaci, která vám ulehčí organizaci budoucích výdajů.

SPOČÍTAT MĚSÍČNÍ SPLÁTKU

Kolik bude stát úvěr? Pomůže vám úvěrová kalkulačka

Při porovnávání jednotlivých nabídek je dobré vědět, jaké parametry vlastně porovnávat. Většina lidí kouká především po úroku úvěru. Ten ale zdaleka nestačí.

Ze všeho nejdříve je nejlepší si vyjasnit, jestli chcete úvěr účelový nebo neúčelový. Účelové úvěry (jako například úvěr na auto, bydlení nebo rekonstrukci) jsou určeny k financování konkrétního účelu. Ten bance musíte doložit, aby věděla, že jste peníze opravdu použili na to, na co jste si je půjčili. Celý proces je tak trochu komplikovanější než u neúčelového úvěru, kde nemusíte dokládat nic. Mezi výhody účelového úvěru ale patří, že průměrně mívá nižší úrok, a tím pádem je i levnější.

Dále se rozhodně vyplatí koukat po celkové výši úvěru, době splácení, výši RPSN a úroku, výši měsíčních splátek, poplatcích, smluvních podmínkách a v neposlední řadě po tom, kdo je poskytovatelem půjčky.

SROVNAT VŠECHNY ÚVĚRY

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

To záleží na výši a typu půjčky a také instituci, kde o půjčku žádáte. V případě bankovních půjček standardně potřebujete dva doklady totožnosti, potvrzení o místě bydliště, potvrzení o výši příjmu a další dokumenty

U nebankovních půjček to bývá trochu volnější. Často si vystačíte jen s průkazem totožnosti a orientační výší vašeho příjmu.  

Všechny informace o tom, jaké doklady a další dokumenty potřebujete k žádosti o půjčku, najdete v našem srovnání v detailu produktu nebo na jednotlivých webových stránkách bank.

Protože půjčka na rekonstrukci bytu či domu spadá mezi účelové půjčky, budete muset dokládat potřebné účtenky či faktury dodavatelů, které prokazují, že jste finance skutečně použili ke stanovenému účelu. Tento požadavek ze strany banky bývá ukotven ve smlouvě, společně s podrobnými informacemi, do kdy je třeba všechny potřebné dokumenty doložit.

Pořízení automobilu na leasing s sebou nese celou řadu nevýhod. Tou hlavní je, že vozidlo nevlastníte. Až do konce splacení leasingu jste pouze nájemce, nikoliv majitel automobilu. Mohou vás čekat také vysoké poplatky za uzavření smlouvy a většinou musíte zaplatit část ceny automobilu předem – tzv. akontaci. Velkým problémem může být i fakt, že při krachu leasingové společnosti bude vaše vozidlo zabaveno na umoření dluhu.

Na rozdíl od leasingu je auto na úvěr ihned vaše. Půjčka bývá zpravidla levnější než leasing a navíc si můžete libovolně nastavit optimální délku splácení. Výhodou také je, že v případě zadlužení můžete vůz bez velkých problémů odprodat.

Ne, nemusíte. Banka vám peníze zašle na stávající bankovní účet (jehož jste vlastníkem). Někdy ale může být výhodné mít účet u stejné banky, u které žádáte o půjčku. Například nebudete muset dokládat tolik dokumentů a jako dlouholetý klient můžete získat i výhodnější podmínky.

Půjčka na bydlení neboli úvěr na vybavení domácnosti se řadí mezi účelové spotřebitelské úvěry. To znamená, že je třeba bance zpětně doložit, na co jste vypůjčené peníze využili. Za uvedení účelu od banky na oplátku dostanete výhodnější úrokovou sazbu, než jakou obvykle mívají neúčelové půjčky, které můžete využít na cokoliv.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.