Úvěrová kalkulačka 2021: Spočítejte si měsíční splátku půjčky

Na auto, na bydlení, na rekonstrukci nebo na novou pračku. S půjčkou si splníte svá přání během chvilky. V úvěrové kalkulačce si rychle spočítáte, na kolik vás přibližně vyjde měsíční splátka. Stačí vyplnit účel půjčky, částku, kterou si chcete půjčit a jak dlouho chcete splácet.

Spočítat měsíční splátku

Co je úvěrová kalkulačka

Úvěrová kalkulačka je online kalkulačka, která vám během chvilky spočítá orientační výši měsíční splátky. Pokud tedy přemýšlíte nad půjčkou a nevíte, jakou výši splátek očekávat, udělejte si rychlou kalkulaci, která vám ulehčí organizaci budoucích výdajů.

Kolik bude stát úvěr? Pomůže vám úvěrová kalkulačka

Při porovnávání jednotlivých nabídek je dobré vědět, jaké parametry vlastně porovnávat. Většina lidí kouká především po úroku úvěru. Ten ale zdaleka nestačí.

Ze všeho nejdříve je nejlepší si vyjasnit, jestli chcete úvěr účelový nebo neúčelový. Účelové úvěry (jako například úvěr na auto, bydlení nebo rekonstrukci) jsou určeny k financování konkrétního účelu. Ten bance musíte doložit, aby věděla, že jste peníze opravdu použili na to, na co jste si je půjčili. Celý proces je tak trochu komplikovanější než u neúčelového úvěru, kde nemusíte dokládat nic. Mezi výhody neúčelového úvěru ale patří, že průměrně mívá nižší úrok, a tím pádem je i levnější.

Dále se rozhodně vyplatí koukat po celkové výši úvěru, době splácení, výši RPSN a úroku, výši měsíčních splátek, poplatcích, smluvních podmínkách a v neposlední řadě po tom, kdo je poskytovatelem půjčky.

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Ostatní často hledají

Kalkulačka půjček Srovnání půjček Online půjčky Neúčelová půjčka Půjčka na bydlení Půjčka na auto Půjčka na rekonstrukci Konsolidace půjček Druhy půjček Můžu si půjčit, když jsem v exekuci nebo v insolvenci