Rychlé půjčky online: Která je nejvýhodnější?

Přes internet si dnes půjčíte za pár minut. Než ale po nějaké online půjčce skočíte, srovnejte si ty ověřené na jednom místě. Čtěte dále a dozvíte se, jak funguje online půjčka.

SROVNAT PŮJČKY

Srovnejte si půjčky online

Zabere vám to jen 2 minuty

Zabere vám to jen 2 minuty

Z pohodlí gauče si porovnáte ceny i podmínky různých produktů a najdete ten nejvýhodnější.

S online vyřízením rádi pomůžeme

S online vyřízením rádi pomůžeme

Rádi vám s celým zařizováním pomůžeme po telefonu nebo si produkt můžete sjednat sami online.

K ruce jsou vám naši specialisté

K ruce jsou vám naši specialisté

Po telefonu vám odpoví na všechny otázky a pomohou s čímkoliv – od výběru po sjednání.

Co je online půjčka?

Online půjčka je typem půjčky, kterou sjednáte přes internet. Není tedy třeba nikam chodit, ani zdlouhavě obíhat pobočky jednotlivých institucí. Půjčka online ihned vám zkrátka poslouží, když potřebujete peníze rychle a bez vyřizování zdlouhavých formalit. Chtěli byste se podívat na porovnání bankovních i nebankovních půjček online? Rádi vám s tím pomůžeme.

Výhody online půjčky

  • Srovnání i sjednání online cestou: Online půjčku si můžete srovnat i sjednat, aniž byste opustili pohodlí svého domova.
  • Rychlé vyřízení žádosti: Banky i nebankovní společnosti umí v tomto případě (a zvlášť u malých obnosů) vše zprocesovat poměrně svižně.

Nevýhody online půjčky

  • Vyšší úroky, poplatky a RPSN: U nebankovních společností se připravte na to, že si u online půjčky, oproti té od banky, připlatíte.
  • Pohyblivá úroková sazba: Banky nabízí stálou úrokovou sazbu, která se nemění po celou dobu splácení úvěru. U nebankovních společností se můžete setkat s výhodným úrokem pouze pro první rok splácení, přičemž posléze notně poskočí směrem nahoru. Výjimkou nejsou ani „výhodné“ marketingové akce, např. s nulovým úrokem, který ovšem po jejím skončení opět vyletí vzhůru.
  • Spousta pochybných nabídek: Při hledání online půjčky se často setkáte s celou řadou nabídek od neseriózních společností, které by vás mohly přijít draho.
Porovnat půjčky

Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní online půjčkou?

Bankovní online půjčka

Dnes už bankovní půjčku získáte relativně snadno, rychle a online cestou. U některých bank můžete mít peníze na účtu za pár hodin, najdou se ale i takové, které vám půjčené peníze na účet pošlou doslova během pár minut. S touto možností se setkáte hlavně v případě, kdy u dané banky mátě také běžný účet; většinou také lze uzavřít online půjčku o víkendu

Jak tedy vidíte, v dnešní době už vůbec neplatí, že byste pro sjednání půjčky museli navštívit pobočku osobně, čekat, až na vás přijde řada, a potom ještě vytrpět hodiny složitého papírování.

Počítejte ovšem s tím, že každá banka po vás bude vždy chtít doložit příjmy (ve formě potvrzení od zaměstnavatele, u OSVČ formou daňového přiznání). Tímto způsobem dochází k prověření vaší schopnosti úvěr splácet. Kdyby vám banka peníze půjčila a vy neměli na splácení půjčky, dostali byste se zbytečně do problémů. 

TIP: Pokud chcete rychlou bankovní online půjčku a peníze ihned na účet, zažádejte o ni u banky, do které vám na běžný účet chodí každý měsíc výplata.

Online půjčka

Nebankovní online půjčka

Výhodou nebankovní půjčky je, že ji většinou sjednáte do pár minut. Obvykle stačí jen vyplnit online formulář a nahrát doklad totožnosti (například občanský průkaz). Peníze vám pak na účtu přistanou zpravidla ještě ten samý den.

Mějte se ale na pozoru. Nebankovní půjčky bývají o dost dražší – vždy se proto pozorně dívejte na výši RPSN, výši úroků a také na související poplatky. A pokud byste se náhodou dostali do finanční tísně a nemohli úvěr splácet, ne vždycky vám nebankovní společnost, na rozdíl od banky, vyjde vstříc.

Nebankovní půjčku ocení také ti, kteří mají nějaký ten „vroubek“. U některých institucí je totiž možné získat půjčku online bez registru nebo také půjčku online bez příjmu (tedy bez jeho doložení). Často se ale setkáte s podmínkou zástavy majetku, což může být docela risk, který by se nemusel vyplatit. 

Navíc pokud už máte nějaké jiné finanční závazky, další by vás mohly zbytečně dostat do větších potíží. Velmi pečlivě si také vždy pročtěte podmínky daného úvěru, a to včetně poznámek pod čarou malým písmem, kde se mnohdy skrývají velmi podstatné informace. 

Porovnání online půjček

V našem porovnání online půjček vám přehledně srovnáme nabídky bank i nebankovních společností. Můžete mít jistotu, že se jedná o věrohodné instituce, protože všechny společnosti v našem porovnání mají licenci České národní banky. Jedná se tedy o ověřené a spolehlivé poskytovatele úvěrů.

POROVNAT PŮJČKY

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Úrok udává, kolik zaplatíte na úrocích za jeden rok. Banky a instituce poskytující půjčky ale často vybírají různé další poplatky. Většinou jde o poplatek za zřízení půjčky, za vedení účtu atd. Tyto poplatky jsou spolu s úrokem zahrnuty až v RPSN (roční procentní sazba nákladů). Díky RPSN si tak můžete porovnat konečné ceny půjček.

Většina půjček se splácí převodem z bankovního účtu. Nejčastěji přímo z toho, na který vám banka peníze zaslala. Stačí si tedy nastavit trvalý příkaz k úhradě a máte vystaráno.

Existují ale i výjimky – různé rychlé hotovostní půjčky, které můžete splácet pouze hotově přímo na ruku obchodnímu zástupci.

V obou případech se ale s danou společností před uzavřením smlouvy dohodněte na přesném datu splatnosti. Krátkodobé půjčky se zpravidla splácí jednorázově, dlouhodobé 1× měsíčně po předem stanovenou dobu.

Pokud jde vše bez problémů a včas dodáte všechny podklady, můžete mít peníze na účtu už za pár dnů od schválení žádosti. Některé banky dokonce poskytují menší půjčky do 15 minut.

Vždy záleží na tom, kolik si chcete půjčit a na jak dlouho. Tyto parametry si jednoduše nastavíte v naší online kalkulačce. Na základě nich vám porovná dostupné půjčky a vy pak snadno najdete tu nejlevnější.

Nevybírejte si ale jen podle úrokové sazby a výše splátky. Sledujte také roční procentní sazbu nákladů (tzv. RPSN), ta představuje nejen úrok, ale i veškeré poplatky spojené s půjčkou. Čím nižší je RPSN, tím bude úvěr výhodnější.

Nenašli jste odpověď?

Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.