Bankovní úvěr

Tento pojem patří do kategorie: Finance

Zobrazeno: 2874x owl small
 

 

Bankovní úvěr je půjčka poskytnutá bankou. Dělí se především na osobní a podnikatelské. Osobní bankovní úvěr bývá poskytován jednotlivým fyzickým osobám v zaměstnaneckém poměru, podnikatelský úvěr je pak určen drobným podnikatelům a firemní klientele. Dále úvěry dělíme na dlouhodobé, střednědobé a krátkodobé. Dlouhodobé a střednědobé jsou sjednávány na vyšší částky, a klient je tak bance splácí několik let. Krátkodobé úvěry oproti tomu bývají na nižší zapůjčené částky a mohou být splaceny již za několik týdnů nebo měsíců.

Úvěry pak ještě dělíme na účelové a neúčelové. U účelového úvěru banka vyžaduje doložit, na co byly peníze použity. Respektive ve většině případů nedává banka peníze k dispozici klientovi, ale uhradí je přímo na účet prodejce. Může se jednat například o hypoteční úvěr nebo o úvěr na koupi vozidla. Neúčelové půjčky může klient použít na cokoli, aniž by to bance dokládal. U těchto úvěrů bývají bankou stanovené vyšší úroky.

 
Přejít na slovník pojmů 
 
https://adfdata.cz/img/Bannery/pujcky.png
50 rad a tipů jak ušetřit na energiích
ebook
Chcete zjistit, jak doma ušetřit na energiích? Zadejte do políčka níže svou emailovou adresu a my vám eknihu ZDARMA zašleme.
Děkujeme za zájem o náš e-book.
Vyskytla se neočekávaná chyba, zkuste to prosím později.