Srovnání úvěrů: Který je nejvýhodnější?

Spotřebitelský úvěr přijde vhod, když chcete zrekonstruovat bydlení, pořídit nový nábytek a spotřebiče. Hodí se ale i na jiné důležité výdaje. Abyste získali ten skutečně nejvýhodnější úvěr, porovnejte si všechny půjčky pomocí naší kalkulačky.

Pokračovat do kalkulačky úvěrů

Jaký úvěr je pro vás ten pravý?

Nejdříve si ujasněte, jaký typ úvěru se vám vlastně nejvíc vyplatí.

Chcete si půjčit na auto, rekonstrukci nebo vybavení domácnosti? Pak zvažte účelový úvěr. Ten je složitější na vyřízení, protože musíte poskytovateli půjčky doložit, na co jste peníze využili. Výměnou za vaši namáhu dostanete ale výhodnější úrok než u půjčky na cokoliv.

Už víte, jaký typ úvěru je pro vás ten pravý? Pak vyplňte kalkulačku úvěrů. Ta vám orientačně spočítá výši úroku a měsíční splátky. Kromě úroku si porovnejte také RPSN. To představuje celkové náklady spojené s úvěrem. Zahrnuje tedy úrok i další poplatky a nejlépe vyjadřuje, jak je vlastně půjčka drahá. Pokud si s výběrem nevíte rady, využijte služeb našeho úvěrového specialisty. Ten vám rád zodpoví veškeré otázky.

Kdy žádat o úvěr?

Stává se to. V jeden den vypoví pračka službu, v autě se rozsvítí červeně všechny kontrolky a na stropě se objeví prasklina. Finanční rezerva je ta tam a ještě chybí na novou pračku. Právě v takovém případě může být spotřebitelský úvěr vhodným řešením.

Kdy se naopak nevyplatí pokukovat po úvěru? Pamatujte na zlaté pravidlo, které praví, že věc na úvěr zakoupená, by s vámi měla vydržet déle než samotná půjčka. Nehodí se proto úvěrem financovat třeba dovolenou nebo luxusní oblečení. Už vůbec si pak nepůjčujte na dluhy druhých.

Jste si jistí, že úvěr je pro vás to pravé? V prvním kroku si spočítejte částku, jakou si můžete půjčit, aniž byste ohrozili svůj měsíční rozpočet.

Jak si vybrat úvěr v roce 2021?

Zvažujete úvěr? 2021 je rokem, kdy se banky i nebankovní společnosti předhání v nových nabídkách. Široká nabídka úvěrů tak může být nepřehledná. Abyste měli všechny informace srovnané na jednom místě, využijte porovnání úvěru online. Díky porovnání si za pár minut uděláte přehled a zjistíte, kdo vám nabídne skutečně nejvýhodnější úvěr. 

Každý má jiné představy, jak by půjčka měla vypadat – ať už jde o zapůjčenou částku, dobu splatnosti nebo třeba výši měsíčních splátek. Ve srovnání úvěrů si právě proto můžete jednoduše nastavit, jak by měla vaše půjčka vypadat. 

Ptáte se nás

Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky.

Nenašli jste odpověď?
Napište nám – a my hned odpovíme.

Poslat zprávu

Ostatní často hledají

Kalkulačka úvěrů Neúčelová půjčka Online půjčky Srovnání úvěrů Půjčka na bydlení Půjčka na auto Půjčka na rekonstrukci Konsolidace půjček Úvěrová kalkulačka 2021 Můžu si půjčit, když jsem v exekuci nebo v insolvenci Úvěry v roce 2021 Porovnání hypoték