Po vyčerpání FUP zůstanete bez dat: T-Mobile změnil některé tarify

 

 „Dobrý den, co jste provedli s FUP limity? Po vyčerpání se nesníží rychlost, ale rovnou chcete, abych zaplatil za další data,“ ptá se zmatený zákazník na webu T-Mobilu. Operátor totiž bez varování změnil podmínky některých tarifů. Jde o závažnou změnu k horšímu, která dovoluje předčasnou výpověď?

mobilní data 

Operátor T-Mobile minulý týden ve vší tajnosti změnil fungování datového limitu u tarifů S námi v síti a S námi v sítích a předplacených balíčků Internet v mobilu na den a Internet v mobilu na týden.

Místo zpomalení rychlosti plaťte, nebo zůstaňte offline

Do 16. května se při překročení FUP limitu rychlost internetu zpomalila na 64/32 kb/s či 16/16 kb/s, což ještě zákazníkům dovolovalo jakž takž brouzdat po webu. Nyní když vyčerpáte datový limit, máte smůlu. Na brány internetové studnice informací budete klepat marně, anebo vás zoufalost dožene k dokoupení jednorázovému balíčku pro navýšení datového limitu.

Navýšení dat po překročení FUP u T-Mobile
data navíc cena
50 MB 25 Kč
200 MB 100 Kč
1 000 MB 200 Kč

Vztahuje se k tarifům s nízkým měsíčním objemem dat (do 50 MB).

T-Mobile o chystané změně své zákazníky nijak neinformoval, proto diskuzní fóra operátora zaplavily dotazy zmatených a naštvaných lidí.

Změna k horšímu? Vždyť se vlastně nic nestalo, tvrdí T-Mobile

Nespokojení uživatelé si možná vzpomenou, že při jednostranné změně smlouvy s mobilním operátorem zákon dává klientovi možnost bez sankcí odstoupit, pokud došlo k významné změně k horšímu z pohledu zákazníka. Zdálo by se, že tady může málokdo rozporovat negativní dopad pro klienta, jenže ďábel se skrývá v detailu.

O tom, co se děje po překročení FUP, se ve smluvních podmínkách dotčených tarifů a v ceníku služeb od T-Mobile nepíše ani čárka. Proto z pohledu operátora k žádné změně vlastně ani nedochází. To znamená, že zákazníci nemají na bezplatné odstoupení od smlouvy nárok.

Nestačí vám datový limit u mobilního tarifu?Chci najít lepší nabídku

K výkladu situace může svou troškou do mlýna přispět ještě Český telekomunikační úřad. Žádné zázraky se od ČTÚ asi čekat nedají, protože podle litery zákona prakticky ponechává definování změn, které umožní předčasný odchod, na libovůli mobilního operátora.

TIP

Nechcete za internet v mobilu platit?

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0
 

 
Oblíbení mobilní operátoři