Tablet bez internetu je jako Vánoce bez bramborového salátu. Jaký datový tarif vybrat?

 

Tablet už několikátý rok figuruje na předních místech žebříčků elektroniky, která se nejčastěji objevuje pod českými vánočními stromky. Plánujete nákup tabletu i vy? Nebo jste už chytrého pomocníka pro někoho z blízkých dokonce pořídili? Pak si možná lámete hlavu, jakým datovým balíčkem tablet doplnit. Víme, podle čeho se rozhodovat.

tablet a hrnek kávyChcete funkce tabletu využít na maximum? Bez datového balíčku to půjde jen těžko. 

 

Naši operátoři vám nejen rádi poradí a pomohou s výběrem produktu, který vám nejlépe sedne, ale také vám představí utajené neveřejné produkty se speciálním zvýhodněním. Seznamte se s nabídkou, kterou v oficiálních katalozích nenajdete!

 

Absence připojení k internetu mění tablet v trochu nudnou „hračku“. Pokud se ho chystáte využívat pouze doma, pak si sice vystačíte s domácí wi-fi, ale omezovat se jen na domov by byla škoda.

Hlavní předností tabletu totiž je, že se jedná o skladný a snadno přenosný přístroj, který se vejde téměř do každé kabelky, tašky či batohu, a proto ho můžete využívat prakticky kdekoliv – při cestě tramvají, vlakem či autobusem, ve škole, v čekárně u doktora i v nekonečné frontě na poště. Zkrátka kde vás jen napadne.

 
Podívejte se datovým balíčků na zoubek. Rádi vás provedeme jejich aktuální nabídkou.

Pokud chcete být díky tabletu neustále online, pak vás pořízení SIM karty s internetem nemine. Čeští operátoři a další hráči na mobilním trhu jich nabízejí celou řadu – za některé datové balíčky zaplatíte měsíčně relativně zanedbatelnou částku, zatímco kvůli jiným budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Který vybrat? Záleží na tom, co se chystáte na internetu „provádět“. Zatímco běžné surfování, pročítání e-mailů či občasné nakouknutí na Facebook s přehledem pokryje některý z levnějších produktů, internetoví „závisláci“ ocení některý z datově velkorysejších balíčků.

vánoční dárky před ozdobeným stromečkemPodlehli jste i vy trendu, který velí k pořízení tabletu? 

TIPPořizujete tablet jako dárek, a proto tápete, jaký datový balíček zvolit? Poměrně přesná a spolehlivá data vám poskytne šikovná datová kalkulačka od společnosti Vodafone. Stačí jen vyplnit, jaké má budoucí majitel internetové návyky.
 

Opatrný tichošlápek, nebo náruživý surfař? 

Chcete tabletem udělat radost sami sobě? Nebo se ho chystáte pořídit pro někoho blízkého? Zásadním parametrem pro výběr datové SIM karty je jednak objem času, který je obdarovaný zvyklý na internetu trávit, ale také typ činnosti, které se ve virtuálním prostoru nejčastěji věnuje. Od těchto dvou informací se odvíjí množství prosurfovaných dat. Proto jsme vytvořili modelovou trojici uživatelů tabletu, která vám může napovědět:

1) Chci zůstat v obraze: NENÁROČNÝ UŽIVATEL

Jde o člověka, který sice internet využívá, ale o „závislosti“ v jeho případě nemůže být řeč. Tablet bude využívat k tomu, aby si přečetl zprávy, navštívil pár oblíbených webů, odeslal každý den pár e-mailů nebo několikrát denně zkontroloval, co je nového na sociálních sítích. Na sledování videí, online poslouchání hudby nebo stahování aplikací ho moc neužije. Za data nechce zbytečně utrácet, ale ani se omezovat. Pokud ovšem zaznamená wi-fi zdarma, dá jí před plýtváním dat přednost.

  • Dostačující měsíční limit: 1,5 GB

2) Jsem neustále ve střehu: STŘEDNĚ NÁROČNÝ UŽIVATEL

Jde o jedince, který se na internetu dobře orientuje a umí si užívat benefitů, které mu online prostředí poskytuje, ale přesto zná svou míru. Dost možná jde o příslušníka některé z mladších generací. Na internetu čte zprávy, surfuje po webech, odpovídá na e-maily, často kontroluje svůj účet na několika sociálních sítích, občas si přehraje nějaké video na YouTube nebo pustí písničku na Spotify. Zajímají ho i chytré aplikace, ale nepotřebuje mít každou, a tak si dobře vybírá. Přístup na internet považuje za životní standard, ale baví ho i jiné věci, než neustálé hypnotizování displeje tabletu nebo smartphonu.

  • Dostačující měsíční limit: do 5 GB

3) Chci být online i ve spánku: NÁROČNÝ UŽIVATEL

Sleduje aktuální technologické trendy a ví o všem, co se na internetu šustne. Dost možná jde o teenagera, který „nutně“ musí jít s dobou a být v neustálém virtuálním kontaktu se svými kamarády. O fungování sociálních sítích by mohl přednášet, na YouTube stráví pěkných pár hodin týdně a každou novou aplikaci musí osobně vyzkoušet. Když je potřeba, bleskově přemění tablet ve wi-fi hotspot pro notebook. Dost možná se v noci pravidelně budí, aby zjistil, co je v online světě nového. Nebojte, je pravděpodobné, že z toho časem vyroste. Slibujeme.

  • Dostačující měsíční limit: od 5 GB
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png