Pražská energetika snižuje ceny pro rok 2014 už od letošního prosince

 

Příjemný vánoční dárek v podobě výrazného snížení cen elektrické energie pro nadcházející rok připravila pro své zákazníky Pražská energetika, a. s. (PRE). Platit bude už od 1. prosince 2013 a obyvatelé i firmy s ním ušetří podle tarifu od 12 do 19 procent. Důvodem zlevnění pro klienty PRE je úspěšný nákup, kdy PRE využila poklesu ceny elektřiny na trhu. K prvnímu lednu příštího roku dále dojde ke snížení poplatků za obnovitelné zdroje a k poklesu ceny za distribuci elektřiny a ostatních regulovaných složek. Celkové snížení ceny proto bude velmi významné.

V jednotlivých tarifech od PRE se snížení ceny silové elektřiny různí. „Například v nejužívanějším Klasik 24 je zlevnění za kilowatthodinu silové elektřiny oproti ceně letošního roku téměř 15 procent,“ upozornil Pavel Elis, předseda představenstva a generální ředitel PRE. „Pomineme-li víkendovou sazbu se slevou 19 procent, tak k nejvyššímu snížení ceny silové elektřiny dochází u tarifu Kombi 16, který využívají domácnosti pro topení a ohřev vody. Tam dosahuje sleva 18 procent oproti letošku,“ dodal.

Běžná domácnost žijící v pražském bytě tak ušetří v celkové platbě za elektřinu více než 1500 korun za rok. Tam, kde elektřinu využívají pro ohřev vody a vytápění, jsou úspory vyšší (u rodinného domku asi 7000,- Kč) a nejvíce ušetří ti, kteří využívají ekologický způsob vytápění tepelným čerpadlem – téměř 9 tisíc korun. Obdobných úspor dosáhnou i podnikatelé, kde se podle výše spotřebované elektřiny pohybují úspory přibližně od 3 a půl tisíce korun za kancelář až třeba po téměř 22 tisíc korun například v případě malé pekárny se spotřebou 50 megawatthodin elektřiny za rok. Předpokladem těchto úspor je očekávané snížení ceny za distribuci elektřiny, které oznámí Energetický regulační úřad na konci měsíce listopadu.

Zákazníkům bude cenově výhodnější měsíc prosinec již zohledněn ve faktuře za roční vyúčtování roku 2013. „Dokážeme spočítat výhodnější cenu velmi přesně výpočtem podle znalosti odběrného místa, respektive charakteru spotřeby,“ vysvětlil Alexander Sloboda, člen představenstva a obchodní ředitel PRE. Není tedy nutné nahlašovat přesný stav elektroměru k 30. 11. 2013, snížení ceny od 1. 12. bude automaticky promítnuto do faktury za elektřinu.

Zákazníkům, kteří využili nabídky PRE „Podzim 2013“ a podepsali dodatky ke smlouvám, bude nová nižší cena za silovou elektřinu samozřejmě také snížena.

platba za silovou elektřinu 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0