Odměna až 2 tisíce s RWE Optimal: Kolik opravdu dostanete?

 

Dodavatel elektřiny i plynu RWE se ohání bonusem až 2 tisíce korun pro nové i stávající zákazníky. Pokud ale nevytápíte zemním plynem hrad, hotel anebo sportovní halu, zbyde na vás mnohem skromnější odměna.

„Nabídka RWE je neodolatelná. Odměna až 2 000 Kč, jistota každoročního poklesu ceny a navíc dárek v podobě originální kuchařky,“ rozhlašuje reklama největšího dodavatele plynu v Česku. Nesedněte hned na lep líbivým slovům. Odkryli jsme, co se za „neodolatelným“ produktem skrývá.

Srovnání výhod a úskalí produktů RWE Optimal
  RWE elektřina Optimal RWE plyn Optimal
délka závazku do 18. 2. 2018 36 měsíců
výše jednorázového bonusu 500 Kč 100 až 1 500 Kč
nárok na bonus pro stávající zákazníky RWE při přechodu z RWE elektřina Standard, RWE elektřina Garant 2011, RWE elektřina Fair 2013 při přechodu z produktu RWE Standard plyn
garance každoročního poklesu ceny ve 3 obdobích o 11 %, 12 % a 13 % levnější oproti dominantním dodavatelům o 1 %, 3 % a 5 % levnější oproti RWE Standard plyn

Jednorázovou odměnu 2 tisíce získají pouze odběratelé, kteří se upíšou k produktu RWE Optimal u plynu i elektřiny zároveň. Za odběr elektrické energie vás odmění vždy pětistovkou, ale u plynu záleží na velikosti spotřeby domácnosti. Tisíc a půl přiletí na účet jen vyvoleným, kteří z potrubí vytáhnou víc než 63 MWh za rok.

Na maximální bonus 1 500 Kč u plynu skoro nikdo nedosáhne

Jenže průměrný rodinný dům, který plynem vytápí, spotřebuje zhruba 30 MWh. Rodina tak dosáhne na bonus tisíc korun. Obyvatelé bytů s ještě nižším odběrem pak získají pouze 300 nebo 500 Kč. Pokud si na plynu jen vaříte, budete se muset spokojit pouze se stokorunovou odměnou.

Jinde ušetříte na energiích víc, i po započítání odměny

V letošním roce slibuje RWE o 11 % nižší ceny silové elektřiny než u dominantních dodavatelů. Fantastická sleva ale výrazně zbledne, když si srovnáte ceny na celém trhu. I po zahrnutí slíbeného bonusu 500 Kč totiž jiní obchodníci prodávají elektřinu levněji. 

Příklad: Porovnání cen elektřiny 2015: RWE Optimal vs. ostatní

Průměrný byt se spotřebou 2,5 MWh

Účet za elektřinu s RWE Optimal: 12 100 Kč – 500 Kč (bonus) = 11 600 Kč

Účet za elektřinu s Nano Energies: 11 533 Kč

Rodinný dům s přímotopem a spotřebou 24,4 MWh

Účet za elektřinu s RWE Optimal: 58 702 Kč – 500 Kč (bonus) = 58 202 Kč

Účet za elektřinu s ST Energy: 53 869 Kč

Velmi podobně vypadá situace také na trhu s plynem. I když obdržíte bonus, nízké ceny jiných dodavatelů RWE plyn Optimal nepřekoná.

Kolik můžete letos ušetřit za plyn? Chci spočítat úsporu

Shrnutí „neodolatelné“ nabídky RWE Optimal

  • Dlouhý závazek na 3 roky omezuje možnost využít jiné lepší nabídky.
  • I po vyplacení bonusu existují levnější varianty dodávek energií.
  • Garance každoročního poklesu ceny je odvozena od relativně drahých produktů.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 7
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/plyn.png
Oblíbení dodavatelé