Češi mají o e-aukce zájem, nevědí ale, jak na to

 

Více než 40 % Čechů již zaznamenalo pojem elektronická aukce (e-aukce) na dodávku energií. Téměř pětina Čechů by pro zařízení elektronické aukce energie ráda podnikla nějaké kroky, neví ale jaké. Vyplývá to z aktuálního průzkumu nezávislého srovnávače Ušetřeno.cz.

rodina 

Povědomí o tom, že elektronické aukce dodavatelů energií v České republice již úspěšně probíhají, mají více než dvě pětiny Čechů. „Desetině z nich však princip samotné aukce není znám nebo mu nerozumí,“ vysvětluje výsledky průzkumu Tomáš Suchý z nezávislého srovnávače Ušetřeno.cz.

Více než 15 % Čechů má o elektronickou aukci energie zájem, dalších 18 % o tom ještě není zcela rozhodnutých. „Mezi domácnostmi zájem o aukce je, téměř pětina lidí by pro zařízení elektronické aukce ráda něco udělala, bohužel si však neví jak postupovat. Lidé jsou nedostatečně informováni a nevědí, jak v případě zájmu o aukce postupovat nebo na koho se obrátit,“ říká Tomáš Suchý.

O elektronické aukce je možné zažádat prostřednictvím internetového formuláře nebo osobně na příslušném úřadě či kontaktním místě. „Také v případě, že není dané město nebo obec do aukce zapojeno, je dobré se na úřadě se zájmem přihlásit. V případě většího zájmu ze strany obyvatel vycházejí radnice a městské správní celky zákazníkům vstříc a aukci uskutečňují,“ doplňuje Tomáš Suchý.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1