Všechny články označené štítkem: Cena elektřiny

 

Nový trh s energiemi? Jak funguje dynamické určování cen?

Analýza 14.08.2019, Kategorie: Energie, Autor: Michaela Šámalová

Nový trh s energiemi? Jak funguje dynamické určování cen?

V letošním květnu Rada Evropské unie přijala balíček o přehlednějším energetickém trhu. Najdete zde nová opatření, co mají trh s energiemi přeměnit na přívětivější a přehlednější prostor pro spotřebitele. Na co všechno se můžeme těšit? Odběratelé budou moci získat inteligentní elektroměry, nechat si účtovat dynamickou cenu elektřiny a přejít k jinému dodavateli téměř okamžitě.   Číst více »

 

Cenová kalkulačka elektřiny: Jak funguje?

Článek 05.08.2019, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Michaela Šámalová

Cenová kalkulačka elektřiny: Jak funguje?

Občas se nás ptáte, proč je naše kalkulačka tak podrobná a z jakého důvodu musíme chodit tak do hloubky. V tomto článku najdete vysvětlení, k čemu vlastně všechny informace potřebujeme a jak ovlivňují vaši výslednou úsporu.  Číst více »

 

Srovnání cen elektřiny za kWh v roce 2019: Který dodavatel je nejlevnější?

Analýza 21.06.2019, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Michaela Šámalová

Srovnání cen elektřiny za kWh v roce 2019: Který dodavatel je nejlevnější?

Kolik vás stojí 1 kWh elektřiny? A kolik vašeho souseda? Díky liberalizaci trhu si dnes již každý z nás může vybrat, kdo mu bude dodávat energie. Jedním z hlavních faktorů, podle kterých se rozhodujeme, je samozřejmě cena. Proto přinášíme srovnání cen elektřiny za kWh v roce 2019 u největších dodavatelů.  Číst více »

 

Baterie do každého domu: Jak je to s virtuální baterií?

Článek 02.01.2019, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Michaela Šámalová

Baterie do každého domu: Jak je to s virtuální baterií?

Nedávno jsme mluvili o lithium-iontových bateriích, jejichž financování je drahé a ne každý si takový akumulátor může dovolit. Dodavatelé proto přišli s alternativou, kterou nazývají virtuální baterií. Vlastně se ale o žádnou akumulaci energie nejedná. Naopak veškerá elektřina vyrobená domácími elektrárnami je odesílána zpět do sítě, kde ji dodavatel rozešle dalším spotřebitelům. Vyplatí se to?  Číst více »

 

Blíží se konference ERÚ a s ní špatné zprávy

Aktualita 30.10.2018, Kategorie: Energie - Elektřina, Autor: Michaela Šámalová

Blíží se konference ERÚ a s ní špatné zprávy

Raději si rozmyslete, kolik světýlek tento rok na stromeček pověsíte. Blíží se totiž konference ERÚ, kde se dozvíme, jak poskočí regulovaná složka ceny za elektřinu. Zdražování se netýká jen nás, ceny energií rostou napříč celou Evropou. Důvodem je navýšení ceny ropy, zemního plynu a černého uhlí, na kterých prozatím stojí výroba většiny naší elektřiny. Zdražení se tudíž nevyhneme. Panika ovšem zatím není na místě, ještě stále je čas zafixovat si ceny a ušetřit. Jak na to? Číst více »