Dodavatelé plynu rozdávají dárky: Vyplatí se?

 

Darovanému koni na zuby nehleď, ale v případě energetických společností je to nutnost. Vyplatí se bonusové programy dodavatelů pro nové a stávající zákazníky, nebo se jedná o trojského koně?

zuby darovaného koně Konkurence mezi obchodníky se zemním plynem přiostřuje. Proto mnohé energetické společnosti vytáhly do boje o zákazníky se speciálními slevami. Některé bonusové programy jsou pouze nesmělým pokusem, jiné vám mohou skutečně ušetřit tisíce korun. Zdali jsou tyto dárky od dodavatelů energií pouze reklamní triky či skutečné dárky, jsme vás informovali již před několika měsíci. Posuďte sami.

Velkorysé výhody a slevy

 

E.ON má velmi bohatou nabídku. Jestli uvažujete, že se stanete zákazníkem, podívejte se na souhrn všech výhod.

 

K nejštědřejším dárcům patří E.ON. Bonusový systém je opravdu široký. Na zákazníky čekají bojlery, plynové kotle, tepelná čerpadla, klimatizace nebo termostaty za výhodné ceny. Třeba bojlery Dražice jsou levnější až o 40 %.

Výhody se ale netýkají pouze technických zařízení. Za každou zaplacenou zálohu obdržíte body na zákaznickou kartu Tesco Clubcard nebo můžete výhodněji tankovat na pumpách Agip, a to o 0,5 koruny na litr.

Zbylé společnosti jsou skromnější

Nezahálí ani ostatní dominantní dodavatelé. Pražská plynárenská vyměňuje za zvýhodněných podmínek staré stoupačky. Zákazníci této společnosti uspoří při výměně kotle až 28 000 korun. Levnější můžete mít i auto na CNG. Kdo je u RWE, má nárok na slevovou kartu. Radost udělá filmovým maniakům, milovníkům zimních sportů nebo dovolenkářům.

Doporučte a vydělávejte

Přisvědčte své známé. Přiveďte je k novému dodavateli a získáte odměnu. Obchod, který je výhodný pro obě strany, například nabízí:

  • E.ON – výměnou za nového zákazníka dostanete poukázku v hodnotě 500 Kč do obchodů Tesco nebo Albert.
  • Yello dává jednorázovou slevu 500 Kč na vyúčtování.
  • Elimon si nového zákazníka cení na 300 korun.
  • Bohemia Energy nabízí 700 Kč za každé nové odběrné místo.

TIP

Slevy pro seniory, handicapované a mladé rodiny

V poslední době se doslova roztrhl pytel se speciálními akcemi. Nižší ceny plynu čekají na zákazníky už od 60 let. Ušetří i držitelé průkazů TP, ZTP i ZTP/P. Zlevněné produktové řady jsou připravené pro mladé a rodiny s dětmi. Vyplatí se to, nebo na vás číhá rafinovaný reklamní trik? Čtěte v článku o slevách za energie.

 

Co na to ostatní dodavatelé

  • Armex Energy – Kdo si sjedná zároveň elektřinu a zemní plyn u Armex Energy dostane 50% slevu na stálý měsíční plat. Otázkou je, zda taková sleva má vůbec smysl. Když budete na plynu jen vařit, ušetříte 5 korun. Při větších spotřebách se jedná o 50 korun.
  • Right Power – Odběratelé mohou využívat benefitní program CARTE.  Díky tomu mají nárok na slevy 5 až 30 % na více než 4 000 obchodních místech.
  • X Energie nabízí po podpisu smlouvy slevovou kartu a také poukázky do prodejen Kaufland.
  • Vemex Energie poskytuje slevu na cestovní pojištění u AXA Assistance, nová okna, kuchyňské linky nebo plynové kotle.

Sleva! Plyn až o 10 % levnější oproti dominantnímu dodavateli

Přesně takovýmito slovy energetické společnosti rády lákají. Jedná se ale pouze o líbivá reklamní čísla. Je si potřeba uvědomit, že slevu na plynu většinou počítají z nejdražších produktů dominantních dodavatelů. Výsledná úspora bývá minimální. Nového dodavatele vybírejte opatrně a vše si spočítejte.

Nechci slevu zadarmo

Vybírat dodavatele jen na základě bonusů by byla obří chyba. Bojler nebo kotel levnější o tisíce korun je velká výzva, ale kolikrát za život potřebujete nový? Některé slevy jsou pouze kosmetické a naoko. Skutečně se vyplatí lístky do kina výměnou za drahý plyn? Akční nabídky a slevy na výrobky jsou pouze podpůrný argument při hledání levné energie.

Najděte nejlevnějšího dodavatelePorovnat ceny energií

Celá řada plynových tarifů a produktů je natolik drahá, že i po slevě a s bonusy celkově zaplatíte víc než kdekoli jinde. Chcete si vybrat skutečně nejvýhodnější plyn? Podívejte se na velké srovnání dodavatelů.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5