ŠETŘÍME DOMA: 10 jednoduchých tipů, jak ušetřit za telefon

 

Nezapomeňte na obal, stahujte bezplatné aplikace a příslušenství kupujte raději v internetových obchodech. Aneb připravili jsme si pro vás 10 jednoduchých tipů, jak ušetřit za telefon.

ušetření za telefon 

1. Používejte pouzdro a chraňte displej

Čím více se budete starat o svůj mobilní telefon, tím déle vám vydrží v dobrém stavu. Nezapomeňte si pořídit ihned po koupi obal, který přístroj ochrání. Samozřejmostí je také fólie na displej. Ještě lepší službu obstará speciální tvrzené sklo, v internetových obchodech se prodává již od 100 Kč. Výrazně snižuje riziko rozbití LCD displeje při pádu.

2. Příslušenství kupujte v e-shopech

Ve značkových prodejnách operátorů bývá mobilní příslušenství (pouzdra, držáky, handsfree či baterie) nejdražší. Je proto lepší nakupovat raději v e-shopech. Výrazně levněji pořídíte příslušenství i na aukčním portálu eBay.com či AliExpress.com. Pořídíte tam i to, co v českých obchodech není k sehnání.

3. Místo SMS používejte chatovací aplikace

Dříve bylo IN posílat SMS zdarma prostřednictvím speciálních internetových SMS brán. Někteří operátoři dodnes nabízí možnost odeslat ze svých webových stránek SMS zprávu bez poplatků. Jde to ale i pohodlněji. Textovky zdarma odkudkoliv můžete posílat i přes chatovací aplikace. Patří mezi ně například Messenger, WhatsApp či Viber. Stačí jen mít připojení k internetu.

4. Telefonujte zadarmo

Chatovací aplikace můžete využít i pro hovory či videohovory. Podmínkou je mít rychlá data. Kromě výše zmíněných aplikací můžete využít asi nejznámější komunikátor Skype. A pokud budete volat v dosahu Wi-Fi, nebude vás to stát ani korunu!

platba za telefonTip navíc: Není třeba si kupovat ten nejdražší telefon. Výbornou kvalitu nabízí i levnější alternativy. 

5. Využívejte internet s rozumem

Mobilní data jsou téměř neoddělitelnou součástí chytrých telefonů. Máte od svého operátora přidělené určité množství dat? Ušetříte i tím, když je nevypotřebujete hned za pár dní. Nebudete si tak muset kupovat dodatečné balíčky, které nebývají zrovna levné. Zkuste co nejvíce využívat Wi-Fi signál a nastavte si delší intervaly obnovení a aktualizací u aplikací. Pomůže i vypnout notifikace.

TIP

Neplýtvejte daty. Víme, jak na to!

Přečtěte si jednoduché rady, jak šetřit mobilní data a nevyčerpat je za jeden den.

 

6. Poptejte se po slevě u svého operátora

Chtělo by to nový mobil? Cenově zvýhodněné telefony můžete získat ke svému hlasovému tarifu. Poohlédněte se po nabídce svého mobilního operátora, případně zabruste i ke konkurenci. Pokud vám zrovna končí smlouva, je možná ideální doba přesedlat na výhodnějšího koně.

7. Kupte si starší telefon od kolegy či z bazaru

Dosluhuje vám mobilní telefon, ale nechcete utrácet za nový? Můžete využít některý z internetových aukčních portálů či bazarů. Například Aukro.cz či Sbazar.cz. Anebo se obraťte na kolegu, který jako milovník technologických novinek mění mobilní telefony častěji než normální smrtelník. Možná bude ochoten vám odprodat starší kousek za výhodnou cenu.

8. Řekněte si o výhodnou neveřejnou nabídku

Myslíte si, že ušetříte s neomezeným tarifem? Ne vždy to platí. I operátoři přiznávají, že podle jejich statistik neomezený tarif využije jen pětina zákazníků, Ostatní zbytečně přeplácí.

Existují ale různé neveřejné nabídky, které jsou daleko levnější než ty, co operátoři veřejně nabízí. Podařilo se nám je pro vás vyjednat. Zanechte nám na sebe své telefonní číslo a my vám je rádi představíme!

Získejte neveřejnou nabídku mobilního tarifu Více informací

9. Stahujte výhradně bezplatné aplikace

K placené mobilní aplikaci většinou existuje i bezplatná alternativa. Pátrejte v Google Play po neplacených a dobře hodnocených aplikacích, určitě najdete. Pomohou i různá tématická diskuzní fóra, kde můžete načerpat zajímavou inspiraci na aplikace, které by pro vás mohly být vhodné.

10. Stáhněte si offline mapy

Pokud často používáte navigaci, stáhněte si takovou, která dokáže pracovat i v offline režimu. Ušetříte velké množství mobilních dat. Mezi takové navigace patří například maps.me, Mapy.cz či HERE Maps.

TIP

Šetřit není žádná věda

Toto je jen jedna z desítek možností, jak jednoduše a bez námahy ušetřit.

Přečtěte si další supersnadné tipy z našeho seriálu ŠETŘÍME DOMA.

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 46
 

 
Oblíbení mobilní operátoři