Kreditní karty nabízí bonusy

 

Používat kreditní karty pouze k nákupu na dluh by byla chyba. Obzvlášť když se banky a finanční společnosti přímo předhánějí, která nabídne svým zákazníkům více výhod a slev u partnerů. Speciální bonusové programy mají celou řadu podob. Vybírejte pečlivě a zvažte, zda dané výhody skutečně využijete.

kreditní karty 
Výhoda kreditní karty spočívá v tom, že se nemusíte ohlížet na momentální finanční situaci. S kreditní kartou nakupujete na dluh. Pokud ho do konce bezúročného období splatíte, neplatíte žádný úrok. Druhým přínosem jsou speciální benefity v podobě slev u partnerů, sbírání prémiových bodů, poukázek na nákup, vrácení peněz nebo sbírání leteckých mílí. V případě bonusů platí přímá úměra. Čím víc utratíte, tím více výhod získáte.

Kreditní karta a její provoz něco stojí. Poplatky za vedení se obvykle pohybují v rozmezí stovek korun. V případě, že vás bonusový program nezajímá a nehodláte ho příliš využívat, možná byste měli popřemýšlet nad variantou, zda si nepořídit pouze debetní kartu s kontokorentem.

Doplňkové služby a bonusy kreditních karet

 

Příklady bonusů kreditních karet

  • Vrácení peněz z nákupu
  • Vysoké slevy u partnerů
  • Sbírání prémiových bodů
  • Příspěvky na penzijní připojištění
  • Bonusové letenky
 

U řady kreditních karet vám budou utracené peníze znovu připsány na účet. Nejčastěji se částka pohybuje v rozmezí od 0,5 % do 2 % z celkového nákupu. Neobvyklé nejsou ani příspěvky na penzijní připojištění a životní nebo neživotní pojištění. Cestovatelé ocení možnost sbírání leteckých mílí, za které mohou létat po světě. Často kreditní společnosti vydávají karty ve spolupráci s partnery. Můžete získat specializovanou kreditní kartu na nákup pohonných hmot, placení internetového a TV připojení nebo výhodnější nakupování ve vybraných supermarketech. Je jen na vás, kterou variantu zvolíte.

Vyberte si kreditní kartu onlineVybrat kartu

Pro ilustraci, jak může vypadat systém bonusů, výborně poslouží následující příklady Citi karet.

Citi Billa karta

Značná část rodinného rozpočtu mizí v pokladnách supermarketů. Se speciální kreditní kartou může nakupování potravin vydělávat. Billa karta spojuje veškeré výhody kreditní karty s členskou kartou Billa Clubu. Držitelé získají za každý nákup uskutečněný v supermarketech Billa dokonce bonus 3 %. U ostatních obchodníků obdrží 1% bonus.

Kreditní karta Citi Life

Mezinárodní bezkontaktní karta Citi Life od Citibank nabízí propracovaný prémiový systém. Na speciální Prémiový účet se připisují body ve výši 2 % z každého nákupu. Majitel karty si sám zvolí, jak Citi Life prémie využije.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1