Kroky k úspěšnému refinancování

 

Refinancování hypotéky je jistě vhodný způsob, jak si dlouhodobě udržet nízký úrok na své hypotéce. Co všechno je potřeba pro úspěšné a efektivní refinancování? A jak na refinancování co možná nejvýhodněji?

pero 

Banky se perou o nové klienty a nabízí hypotéky za velmi výhodných podmínek a především s nízkými úroky. Tyto úroky ale platí pouze po dobu fixace (obvykle tři až šest let) a pak se často nepříjemně zvýší. V tomto období je ale možné celou hypotéku výhodně doplatit a toho se dá využít k refinancování hypotéky. Refinancování Vám totiž může nabídnout výhodnější úrok než v případě setrvání u stávající banky. Refinancování ale není úplně jednoduché a je dobré seznámit se s několika kroky, které je vhodné udělat, pokud se rozhodnete přistoupit k refinancování svojí hypotéky.

Zajímejte se o možnosti refinancování své hypotéky co možná nejdříve. Dá se tím ušetřit stovky tisíc a dlouhodobě držet výhodný úrok.

Co neopomenout při refinancování

  • Dobře se seznamte s možnostmi předčasného ukončení Vaší současné hypotéky. A to především kdy je možné hypotéku splatit bez sankcí, případně jak velké tyto sankce budou.
  • Informujte se, kdy je potřeba přijít za stávající bankou s žádostí o předčasné splacení. Obvykle to bývá nejpozději měsíc před koncem fixace.
  • Porovnejte si nabídky refinancování od více různých bank. Zohledněte nejen úroky, ale i další parametry refinancování, jako je doba fixace, poplatky za vyřízení refinancování a možnosti budoucího předčasného splacení.
  • Dejte vědět své bance, že zvažujete předčasné splacení hypotéky v období konce fixace, respektive že zvažujete refinancování své hypotéky jinou bankou.
  • Ukažte své stávající bance nabídky refinancovaní od jiných bank, o kterých uvažujete. Je možné, že se Vám bude snažit nabídnout obdobné podmínky a Vy tak nebudete muset refinancování využít.
  • Jestliže se nedohodnete se stávající bankou, využijte refinancování od banky, která Vám nejvíce vyhovuje a nabízí pro Vás nejvýhodnější podmínky.
  • Ohlídejte a dobře spočítejte všechny poplatky. S předčasným splacením i s refinancováním souvisí řada různých poplatků, které mohou nepříjemně navýšit náklady na hypotéku i její refinancování.
 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1