Novinka u MasterCard: Chcete zaplatit? Udělejte si selfie

 

Taky vás otravuje pamatovat si PIN k platební kartě, nebo se bojíte, že jej někdo zahlédne, a pak vás okrade o peněženku? MasterCard má řešení, brzo ověříte platbu pomocí zaslání právě vyfocené selfie nebo otiskem prstu.

ženy při selfie 

První nadšenci nového způsobu placení si budou moci ozkoušet novinku od MasterCard už letos na podzim. Stačí, když před sebe natáhnou fotoaparát nebo telefon s dobrým rozlišením, stisknou spoušť a právě vyfocený snímek pošlou jako ověření platební transakce.

Jak placení přes selfie vlastně funguje?

Majitel platební karty MasterCard si musí nejdřív nainstalovat speciální mobilní aplikaci. Pak už je to hračka. Vykouzlí svůj nejlepší úsměv, udělá si selfie a systém převede jeho obličej do digitalizované podoby, ze které pak vytvoří hash kód (tedy speciální číslo). Tento hash kód bude porovnán se hash kódem uloženým již dříve na serverech MasterCard.

Mrkni na mě, jinak nezaplatíš

V mobilní aplikaci si platící zákazník může vybrat mezi ověřením platby přes otisk prstu, nebo vyfocením selfie.

TIP

Jste online jako doma?

Zkuste některou z chytrých aplikací na správu financí. Vyzkoušeli jsme je za vás.

 

Zabezpečovací systém nelze obejít ani tím, že někomu uloupíte starou fotku nebo si ho vyfotíte zrovna, když někde leží na party v podroušeném stavu. Při focení musí totiž člověk na vyzvání mobilní aplikace mrknout, jinak se platba neautorizuje.

Usměj se, z účtu ti mizí peníze

Pilotního testování zajímavé novinky od Mastercard by se mělo účastnit letos na podzim asi 500 lidí. Ostatní už mohou začít trénovat okouzlující úsměvy, které dokáží nahodit při placení účtů.

Vyberte si ze srovnání běžných účtů ten nejlepšíChci účet bez poplatků

Těžko říct, jestli se placení přes selfie uchytí. Přece jenom lidé při placení hlavně vysokých účtů vypadají spíš lehce zoufale.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 5