Začněte šetřit. Neodkládejte změnu dodavatele elektřiny

 

Uvažujte o změně dodavatele elektřiny, ale své rozhodnutí neustále odkládáte? Děláte chybu, která se vám vrátí na vysokých účtech. Přejít na levnější elektřinu přitom není vůbec složité.

změna dodavatele elektřinyNeodkládejte důležité úkoly na jindy. Nebojte se najít si nového dodavatele elektřiny. Podle průzkumu agentury STEM/MARK Češi bytostně nesnáší domácí práce a opravy v bytě. Zanedbáváme dokonce i své vlastní zdraví. Vyhýbání se preventivní prohlídce u lékaře či návštěvě zubaře patří mezi národní sporty. Ačkoli řada lidí šetří, kde může, překvapivě mnoho rodin opomíjí řešit svého dodavatele energií. Přitom vám mohou klesnout výdaje až o několik tisíc korun.

ŽEBŘÍČEK: Co nejvíc odkládáme

  1. Úklid, praní, žehlení, mytí nádobí
  2. Opravy v bytě nebo domě
  3. Pracovní úkoly
  4. Preventivní prohlídka u lékaře
  5. Učení, příprava na úkol v práci
  6. Preventivní prohlídka u zubaře
  7. Preventivní prohlídka u lékaře specialisty
  8. Nákupy dárků
  9. Zrušení bankovní služby, která vám nevyhovuje
  10. Přechod k levnějšímu dodavateli elektřiny
 

Zdroj: STEM/MARK pro Air Bank

 

Trpíte prokrastinací?

Chronické odkládání povinností a úkolů na pozdější dobu má své jméno. Jestli se vyhýbáte povinnostem, patrně trpíte prokrastinací. Neustálé posouvání důležitých úkolů vyvolává pocit viny, způsobuje stres a další psychické potíže.

 

Čím dřív se rozhoupete a začnete hledat levnější elektřinu, tím dřív začnete šetřit. Změna dodavatele není totiž okamžitá. Jestli patříte mezi nenapravitelné lenochy, kteří důležité věci neustále odsouvají, budete zbytečně platit. Přečtěte si několik pádných argumentů, proč je změna dodavatele výhodná a překvapivě jednoduchá.

Pár ušetřených korun mi za to nestojí

Ceny energetických společností se liší jako noc a den. Každá koruna navíc za kilowatthodinu se v ročním vyúčtování citelně projeví. Změnou dodavatele elektřiny lze snížit účty až o několik tisíc korun. Nejvíce ušetří ti, kteří elektřinou topí nebo ohřívají vodu. Ale i v případě, že elektřinu požíváte pouze na svícení a provoz spotřebičů, se dá dosáhnout zajímavé úspory.

Nevím koho si vybrat

Vyznat se v nepřehledných cenících není jednoduché. Proto jsme pro vás připravili jednoduché srovnání dodavatelů. Kalkulačka vám na základě vaší spotřeby spočítá, kolik peněz zaplatíte u jednotlivých dodavatelů elektřiny. Díky tomu nebudete mít problém, najít si nejlevnější společnost.

Najděte si levného dodavatele elektřiny Porovnat ceny

Dodavatele nikdo nemění

Opak je pravdou. Od roku 2006, kdy si můžete svobodně zvolit, od koho budete odebírat energii, už této možnosti využily desítky tisíc domácností a podnikatelů. Co je k tomu vedlo? Většinu přesvědčila nízká cena.

Změna dodatele je složitá

Když využijete naše služby a najdete si dodavatele v našem srovnání, se změnou vám pomůžeme. Vyřídíme za vás veškeré papírování, včetně komunikace se starým a novým dodavatelem. Všechny smlouvy vám doručíme rovnou k vám domů. Navíc naše služby jsou zcela zdarma.  

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3