RWE zlevní plyn o 10 %. Přidávají se i ostatní dodavatelé

 

Největší distributor plynu, skupina RWE, bude zlevňovat. A to už podruhé v letošním roce. Od května by základní ceník měl pocítit zhruba desetiprocentní pád. Důvodem jsou nízké ceny plynu na světových trzích, které umožní klíčovému dodavateli hýbat se základním ceníkem.

rozvod elektřinyBlýská se na lepší časy? Dodavatelé tvrdí, že ano. 

Pokles velkoobchodní ceny zemního plynu pocítili na svých peněženkách klienti RWE už v lednu. „K 1. lednu 2016 jsme o 6 procent zlevnili plyn pro domácnosti, které jím topí, a o 13 procent těm, kteří na plynu vaří,“ uvedl tiskový mluvčí RWE Martin Chalupský. Společnost reaguje na situaci na Pražské energetické burze. Aktuální cena plynu pro rok 2017 se pohybuje okolo 14 eur za MWh, ještě před rokem přitom vyšla na 22 eur.

Mnoho zákazníků RWE šetří podle Chalupského i díky speciálním produktům se zabudovaným snižováním ceny, které garantují postupný pokles ceny plynu v příštích letech.

Odborník: Stále existují výhodnější nabídky

„Společnost RWE patří spíše k dražším dodavatelům energií, takže cena plynu je i po slevě stále poměrně vysoká oproti nabídkám některých konkurentů. Podle situace na energetickém trhu lze navíc očekávat, že se ke zlevňování přidají i další dodavatelé plynu.“

- Tomáš Suchý, energetický expert Ušetřeno.cz

RWE není jediný, i další dodavatelé zlevňují

Dominantní hráč na českém trhu skutečně není jediný, kdo reaguje na příznivý vývoj cen energií na trhu zlevňováním. Výhodnější cenu mají od začátku února také klienti společnosti ČEZ, kteří využívají tarif „ČEZ S ODMĚNOU“.

Porovnejte si aktuální ceny plynu. Ušetříte? Srovnání dodavatelů plynu

Své zákazníky potěšily od března letošního roku také Moravské naftové doly (MND) a plošně snížily cenu plynu o 7 procent u svého základního ceníku. Levnější nabídku si mohou užít nejen noví zákazníci, automaticky platí i pro ty stávající.

Snížení ceny plynu chystá také Pražská plynárenská. Dvě nové cenové nabídky by měla představit v druhé polovině března. Je jen otázkou času, který obchodník bude další.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6