Vybíráme dodavatele plynu. Na co si dát pozor?

 

Boj o zákazníka je tuhý a dodavatelé plynu vám slíbí hory doly. Prozradíme vám, jaká úskalí na vás číhají. Změna dodavatele je naprosto bezpečná, pokud se budete řídit následujícími radami.

změna dodavatele plynu 

Jestli chcete ušetřit na dodávkách plynu, vybírejte nového dodavatele obezřetně. V honbě za uspořenou korunou, slyší všichni zákazníci hlavně na cenu. Jenže nejlevnější neznamená nutně nejlepší. Aby se přechod od jednoho dodavatele k druhému nestal očistcem, musíte si pohlídat délku výpovědní lhůty, všemožné vedlejší poplatky. Důležitá je kvalita zákaznického servisu. Nenechte se podomními prodejci natlačit do nevýhodné smlouvy. Při výběru nejvhodnějšího dodavatele si pomožte internetovými srovnávači. Zajímejte se o pověst  společnosti a zkušenosti zákazníků.

Výpovědní lhůta

Veškeré informace ohledně výpovědní lhůty musí být zahrnuty ve smlouvě o dodávkách plynu. Společnost Bicorn s.r.o. a mnozí další dodavatelé mají tří měsíční výpovědní lhůtu, ale existují výjimky potvrzující pravidlo. Obzvlášť pozor si dávejte u smluv uzavřených na dobu určitou. Běžná praxe je, že po uplynutí smlouvy se automaticky obnovuje.

Dodatečné poplatky

Zákon nařizuje, že změna dodavatele plynu je zcela zdarma. Tak tomu skutečně je, ale někteří dodavatelé si účtují vedlejší poplatky, jedná se o aktivační a deaktivační poplatky, sankce za předčasné ukončení smlouvy či úroky z prodlení. Všechny informace o poplatcích naleznete ve všeobecných obchodních podmínkách, které by měly být přiloženy ke smlouvě.

Sjednejte si levnější plyn onlineSjednat levnější plyn

Kvalita zákaznického servisu

Pro mnoho zákazníků je osobní kontakt důležitý. Ne všechny společnosti se mohou chlubit širokou sítí zákaznických center. Nezbývá nic jiného, než s dodavatelem komunikovat pouze telefonicky a e-mailem. Pohlídejte si, zda je volání zpoplatněno. Výjimečnou péči zákazníkům věnuje společnost RWE. Hustá síť zákaznických center, nonstop telefonická linka, komunikace po Skypu nebo online servis. Sjednat si RWE plyn je proto velmi jednoduché.

Podomní prodejci

Většina obchodních zástupců nabízí produkty pouze jednoho dodavatele plynu. Bez toho aniž byste měli na výběr z jiných možností, se vám snaží vnutit jen a pouze jejich „levný plyn“. Neupisujte se ďáblu, aniž byste si nabídku zevrubně prostudovali a porovnali s ostatními dodavateli. Nejlepší varianta pro hledání nejvýhodnějšího dodavatele je internet, respektive internetové srovnávače cen plynu. Zjistíte, kolik reálně můžete uspořit. V klidu a bez nátlaku si sami vyberete.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1