Proč změnit dodavatele v létě? Získáte bonus až 1 500 Kč a včas se připravíte na topnou sezónu

 

Léto je plném proudu. Venkovní teploty se pohybují kolem tropických 30 °C. Z autobusů se staly pojízdné sauny, ve kterých nechcete sedět déle než jednu zastávku. Zmrzlináři se předhánějí ve vymýšlení nových příchutí, aby přilákali po osvěžení toužící zákazníky a koupaliště praskají ve švech. Ptáte se, proč vás tedy otravujeme s vytápěním? Protože ačkoliv nyní nad topnou sezónou nikdo nepřemýšlí, je třeba se na ni začít připravovat. Na podzim už půjdete s křížkem po funuse. Navíc do 31. 8. rozdáváme všem, kteří mění dodavatele bonus až 1 500 Kč.

 

Léto je dobou, kdy si radiátory, krby i kamna a kotle užívají zimního spánku a vy zase pocit, že vytápění nemusíte vůbec řešit. Takové období bohužel netrvá příliš dlouho. Topná sezóna už je prakticky za rohem a nastává čas, kdy je třeba se na ni náležitě připravit. Obzvláště pokud jste při pohledu na minulé vyúčtování málem dostali šlak myokardu.

Většina lidí ale usne na vavřínech a ten správný moment prošvihne. V létě zkrátka přemrštěné ceny za vytápění nikoho tolik nepálí. Jenže pak už je pozdě. Přestože totiž samotná žádost o změnu dodavatele plynu je otázkou několika minut, musíte si připočítat také výpovědní lhůtu, která obvykle trvá 3 kalendářní měsíce. Pokud se tedy rozhodnete změnit dodavatele 2. ledna, k reálné změně dojde až 1. května. 

U smluv na dobu určitou je to trochu složitější

Pokud jste s dodavatelem uzavřeli smlouvu, která končí k přesně určenému datu (například u produktů s fixovanou cenou), je nejlepší, nechat ji doběhnout. Hlídejte si však termín podání výpovědi, pokud ji nestihnete zaslat včas, dodavatel vám smlouvu automaticky prodlouží.  

O změnu můžete samozřejmě zažádat už dříve. Pokud si například na našich stránkách najdete dodavatele, jehož ceny i podmínky vám vyhovují a odešlete poptávku, jeden z našich specialistů se vám ozve a poznamená si, kdy vám smlouva končí. V ten pravý čas se vám pak ozve a změnu vám pomůže naplánovat i zařídit. Jediným případem, kdy můžete bez sankcí odejít od dodavatele ve zkrácené lhůtě je, když vám zdraží ceny (týká se tzv. neregulované složky) nebo změní obchodní podmínky.

 „Většina zákazníků má smlouvy na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou. To znamená, že když se o změnu zajímáte například v červenci, začnete levnější plyn odebírat v listopadu, tedy přesně se začátkem topné sezóny, kdy je spotřeba energií nejvyšší.“

Tomáš Suchý, specialista přes energie z Ušetřeno.cz

Průměrná roční úspora při změně dodavatele je 4 644 Kč

Mnoho z vás teď určitě přemýšlí nad tím, zda se taková změna dodavatele vůbec vyplatí. Jít do toho, nebo to nechat plavat? Protože této možnosti využilo v roce 2016 více než 200 000 českých domácností, je odpověď jasná. Úspora je přinejmenším velmi zajímavá.

 „Průměrný odběratel plynu, pokud jej využívá k topení, ušetří cca 5 000 Kč. Ale i při nižších spotřebách jsou úspory okolo 1 – 2 tisíců Kč. Obecně platí, že čím vyšší spotřebu plynu máte, tím vyšších úspor můžete dosáhnout.“

Online srovnání plynu: Ihned víte, koho vybrat

Dodavatelů plynu je na trhu více než 50. Najít mezi nimi toho nejvýhodnějšího je proto asi zhruba stejné, jako provádět transkatetrovou implantaci aortální chlopně. Pokud tedy nepoužijete naše online srovnání cen plynu. S ním je to hračka. Jen vyplníte kalkulačku a ihned se vám zobrazí přehledné srovnání všech dostupných produktů. 

Ušetřete průměrně 4 644 Kč ročně za plyn a navíc získejte 1 500 Kč bonus!
 

Snadno a během 2 minut si také zvládnete sami spočítat úsporu, které s vybraným dodavatelem dosáhnete. Pokud pro vás bude dostatečně atraktivní, stačí jen odeslat online žádost o změnu. Následně vás zkontaktuje jeden z našich energetických specialistů a společně se domluvíte na dalším postupu. Odpadne vám celá řada starostí, kterých se mnoho lidí obává. Složité papírování za vás vyřídí odborníci.

 „Srovnání dodavatelů plynu od Ušetřeno.cz přináší odběratelům výhodu v tom, že shromažďuje a aktualizuje jednotlivé cenové nabídky dodavatelů na jednom místě a odběratel tak má možnost si srovnat dostupný trh na pár kliků.“

Jak získat bonus až 1 500 Kč?

Právě z důvodu, že většina lidí v létě nad změnou dodavatele příliš nepřemýšlí, jsme si připravili akční nabídku, kterou chceme přilákat pozornost a pomoci co nejvíce lidem začít šetřit už od začátku topné sezóny. Akce spočívá v tom, že všichni klienti, kteří na našich stránkách stihnout zažádat o změnu dodavatele plynu do 31. 8. 2017, dostanou navíc extra bonus ve výší až 1 500 Kč. Tak na co ještě čekáte, srovnejte si dodavatele plynu, najděte toho nejvýhodnějšího a ušetřete.

Shrnutí: Proč změnit dodavatele v létě? 

  • Získáte bonus ve výši až 1 500 Kč. 
  • Ušetříte v průměru 4 644 Kč za rok.
  • Máte jistotu, že vše stihnete včas.
  • Příští vyúčtování vás nechá naprosto klidné.
  • Budete mít náskok před těmi, kteří změnu stále odkládají.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 24