rizikové sporty

Jakou by jste mi doporučili pojistku na Jávu pro na rizikové sporty ? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Pojištění rizikových sportů se obvykle sjednává jako připojištění k běžnému cestovnímu pojištění. Různé pojišťovny považují za rizikové či dokonce extrémní různé sporty. Je proto potřeba rovněž vybírat podle konkrétního sportu, který budete v zahraničí provozovat. Například pojišťovna AXA má následující rozlišení sportů:

Rizikové sporty
Americký fotbal, atletika, cyklokros, hokej, jachting - pobřežní plavba, jízda na koni, motokáry, motoristické vodní sporty, rekreační potápění s použitím dýchacích přístrojů s instruktorem do míst s hloubkou do 10 metrů, kajak, kanoe nebo rafting stupně obtížnosti WW2 a WW3, safari, surfing, windsurfing, skateboarding, kiting, parasailing a další.

Extrémní sporty
Bojové sporty, alpinismus, canyoning, freeride, freeskiing, horolezectví, jachting - mořská plavba, jízda v „U“ rampě (lyže, snowboard), paragliding a závěsné létání (rogalo), parašutismus, kajak, kanoe nebo rafting stupně obtížnosti WW4 a WW5, skialpinismus, snowkiting, snowrafting, sjezd na horských kolech a další.

U jiné pojišťovny může být dělení odlišné a bude se tak lišit i cena. Extrémní sporty bývají dražší pojistit.

Adriana Špottová

18. Jun. 2014

Byla pro Vás odpověď užitečná?

Srovnání cen energií

Najděte si levnějšího dodavatele a snižte si účty za energie.. Začnete výběrem, kde byste chtěli začít šetřit.

Další dotazy z kategorie Cestovní pojištění