Víme, kde vám nabídnou bonus za řádné splácení půjčky

 

Kde vás čeká odměna za řádné splácení půjček i konsolidací a jak rychle vám ji mohou zase sebrat? Podívejte se na aktuální přehled bonusů za včasné splácení úvěrů i na podmínky, které musíte splnit, aby vám neutekly mezi prsty.

kašna s peněziI zpoždění přes 5 dní vám může výrazně osekat odměny za řádné splácení půjčky. 

Pokud vám neuteče žádná úhrada měsíční splátky úvěru, šest finančních ústavů či bank vás za to odmění levnější půjčkou. Můžete ušetřit i několik tisíc korun. Nejčastěji vám na konci nebo během splácení úvěrů prominou platbu několika splátek. Nesmíte si ale dovolit ani menší zaškobrtnutí. Při zpoždění delším než 5 dní vám může banka celou výši bonusu jednoduše vymazat, nebo vám bonus značně oseká.

Velká odměna za řádné splácení čeká jen u vysokých půjček

Největší výhody samozřejmě získají klienti, kteří se při braní půjčky pořádně rozšoupnou a zároveň se zaváží k co nejdelší době splácení.

Například u Raiffeisenbank může za skvělou platební morálku při placení úvěru dostat odměnu 3 až 50 tisíc Kč. Když si vezmete úvěr na cílovou částku 25 tisíc, který bude splácet nejméně dva roky, získáte ten nejnižší bonus (3 tisíce). Když si půjčíte 250 tisíc na dva roky, váš bonus už stoupne na 10 tisíc. A pokud budete částku 250 tisíc splácet 6 až 7 let, váš bonus se vyšplhá na 50 tisíc. Podobně to funguje i u ostatních poskytovatelů úvěrů.

Aktuálně nabízené bonusy za řádné splácení úvěrů
banka produkt výše bonusu za řádné splácení
Air Bank Air Bank půjčka i refinancování bonusová úroková sazba 9,9 % p.a.
Raiffeisenbank Rychlá půjčka i konsolidace a refinancování odměna ve výši 3 až 50 tisíc Kč
Sberbank FÉR půjčky a FÉR konsolidace vrácení 5 % až 20 % úvěru
nebankovní poskytovatel úvěru produkt výše bonusu za řádné splácení
Cetelem Osobní půjčka i konsolidace půjček odpuštění poloviny nebo jedné splátky ročně
Home Credit Hotovostní půjčka vrácení až 1 až 3 splátek ročně
Provident Sleva Plus u nového úvěru 30% až 50% snížení úroků a poplatků

Zdroj: Aktuální ceníky a weby poskytovatelů úvěrů k 19. 1. 2015

Opožděná platba: u Air Bank i Sberbank dostanete druhou šanci

Přísnost podmínek pro udělení odměn se liší. Například u Home Credit se s bonusem můžete rozloučit každý, kdo se při platbě zpozdí o více než 5 dní. Bonus v podobě prominutých splátek získáte vždy zpětně za rok vzorného placení. O již vyplacené bonusy tedy zpětně nepřijdete. Podle délky splácení vám Home Credit odpustí 1 až 3 splátky za rok. Stejně to funguje i u Cetelem, kde vám odpustí půlku až jednu celou splátku ročně. Za prohřešek se u Cetelem považuje promeškání splatnosti o více než 15 dní.

Prozkoumejte u úvěrů odměny i výši úroků Srovnat půjčky

U Sberbank i Air Bank dostanete slíbenou odměnu, až když celý úvěr úspěšně a včas uhradíte. V obou případech vás platba opožděná o více než 30 dní bude stát celý bonus. Do tuhého ale začne jít už dříve. Pokud klient Sberbank zazdí placení splátek o více jak 10 dní, ztrácí polovinu slíbeného bonusu.

U Air Bank vás každý šestý den po splatnosti připraví o 20 % bonusové sazby. Když se vám tedy podaří zmeškat splátku pětkrát o více než 5 dní, vaše bonusová sazba narazí na dno, tedy 0 %.

Předčasné splacení úvěru vás často připraví o celý bonus

Usmálo se na vás štěstí, když jste obdrželi nečekanou finanční injekci, takže byste se svého dluhu rádi zbavili co nejdříve? Na předčasné splacení půjčky zapomeňte u Raiffeisenbank, Sberbank i Cetelem. Tento krok by totiž úplně smazal odměnu za řádné splácení. Za předčasné splacení či mimořádnou splátku půjčky vás naopak nijak nebudou trestat u Air Bank. 

Při výběru vhodné půjčky se ale nesoustřeďte pouze na získávání různých odměn. Zatímco Air Bank nabízí úrokovou sazbu 9,9 % p.a. jen jako odměnu pro vzorně platící klienty, nižší úroky lze najít i u jinde pro všechny zákazníky (aktuálně např. u Equa bank).

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 2