Všechny články označené štítkem: Oddlužení

 

Jak postupovat při exekuci? Užitečné rady a tipy

Návod 24.02.2016, Kategorie: Oddlužení, Autor: Ušetřeno.cz

Jak postupovat při exekuci? Užitečné rady a tipy

Životní osudy jsou nevyzpytatelné. Jeden den byste tisícikorunové bankovky mohli používat namísto toaletního papíru, druhý mrznete na ulici a žebráte o drobné. Kolotoč událostí, které vyústí v exekuční řízení, osobní bankrot a bydlení pod mostem, obvykle roztočí jedna hloupá nezaplacená splátka, nebo zbytečně riskantní investice. Jak se z něj ale dostat ven? Číst více »

 

Dluhy: co dělat, abychom se jim vyhnuli?

Článek 20.02.2015, Kategorie: Oddlužení, Autor: Silvie Olbrichová

Dluhy: co dělat, abychom se jim vyhnuli?

Žít na dluh je v dnešní době poměrně normální. Jen to nesmí překročit určité meze. Pak už je to problém. Jak nespadnout do moře plného dluhů? Přinášíme několik snadných rad. Číst více »

 

Osobní bankrot V. díl – Jak platit závazky

Článek 30.09.2013, Kategorie: Oddlužení, Autor: Ušetřeno.cz

Osobní bankrot V. díl – Jak platit závazky

Jedním z nástrojů jak vylézt z dluhové propasti je osobní bankrot. Stačí během pěti let splatit alespoň 30 % dluhů a jste svobodní. Prozradíme vám, kolik peněz vám a vaší rodině zůstane z výplaty a kolik si vezmou věřitelé. Číst více »

 

Osobní bankrot IV. – Poplatky

Článek 04.09.2013, Kategorie: Oddlužení, Autor: Ušetřeno.cz

Osobní bankrot IV. – Poplatky

Často jedinou schůdnou cestou, jak se zbavit dluhů bývá osobní bankrot. Návrh na oddlužení může podat každý, nicméně se jedná o poměrně složitý administrativní úkol. Z dluhového poradenství se stává byznys. Jaké si oddlužovací společnosti účtují poplatky a kolik se platí soudu? Číst více »

 

Osobní bankrot III. – Jak probíhá rozhodnutí soudu?

Článek 26.08.2013, Kategorie: Oddlužení, Autor: Ušetřeno.cz

Osobní bankrot III. – Jak probíhá rozhodnutí soudu?

Osobní bankrot a očištění od dluhů je dlouhý, náročný proces. Ve třetím dílu se dozvíte, jak probíhá rozhodnutí soudu. Tento díl navazuje na předchozí články, které se věnovaly podmínkám, za jakých máte nárok na osobní bankrot, respektive jak se podává návrh na oddlužení.

Číst více »