Všechny články označené štítkem: Oddlužení

 

Oddlužení 2019: Sněmovna přivřela dveře

Aktualita 23.01.2019, Kategorie: Oddlužení, Autor: Michaela Šámalová

Oddlužení 2019: Sněmovna přivřela dveře

Českou republiku zasáhla epidemie. Přes 850 tisíc lidí se nachází v exekuci a toto číslo rok od roku roste. Zasažení se najdou ve všech společenských vrstvách a řešení je v nedohlednu. Nebo snad ne? Ve včerejších podvečerních hodinách po dlouhých a úmorných debatách odhlasovala Poslanecká sněmovna nové podmínky oddlužení. Nejvíce diskutovanou položkou byl předpoklad pro podstoupení procesu, kdy musí být dlužník schopen během pěti let zaplatit alespoň 30 % svých závazků. Je šance, že tato hranice v budoucnosti padne?  Číst více »

 

Jak postupovat při exekuci? Užitečné rady a tipy

Návod 24.02.2016, Kategorie: Oddlužení, Autor: Ušetřeno.cz

Jak postupovat při exekuci? Užitečné rady a tipy

Životní osudy jsou nevyzpytatelné. Jeden den byste tisícikorunové bankovky mohli používat namísto toaletního papíru, druhý mrznete na ulici a žebráte o drobné. Kolotoč událostí, které vyústí v exekuční řízení, osobní bankrot a bydlení pod mostem, obvykle roztočí jedna hloupá nezaplacená splátka, nebo zbytečně riskantní investice. Jak se z něj ale dostat ven? Číst více »

 

Dluhy: co dělat, abychom se jim vyhnuli?

Článek 20.02.2015, Kategorie: Oddlužení, Autor: Silvie Olbrichová

Dluhy: co dělat, abychom se jim vyhnuli?

Žít na dluh je v dnešní době poměrně normální. Jen to nesmí překročit určité meze. Pak už je to problém. Jak nespadnout do moře plného dluhů? Přinášíme několik snadných rad. Číst více »

 

Osobní bankrot V. díl – Jak platit závazky

Článek 30.09.2013, Kategorie: Oddlužení, Autor: Ušetřeno.cz

Osobní bankrot V. díl – Jak platit závazky

Jedním z nástrojů jak vylézt z dluhové propasti je osobní bankrot. Stačí během pěti let splatit alespoň 30 % dluhů a jste svobodní. Prozradíme vám, kolik peněz vám a vaší rodině zůstane z výplaty a kolik si vezmou věřitelé. Číst více »

 

Osobní bankrot IV. – Poplatky

Článek 04.09.2013, Kategorie: Oddlužení, Autor: Ušetřeno.cz

Osobní bankrot IV. – Poplatky

Často jedinou schůdnou cestou, jak se zbavit dluhů bývá osobní bankrot. Návrh na oddlužení může podat každý, nicméně se jedná o poměrně složitý administrativní úkol. Z dluhového poradenství se stává byznys. Jaké si oddlužovací společnosti účtují poplatky a kolik se platí soudu? Číst více »