6 účinných rad, jak šetřit mobilní data a nevyčerpat je za jeden den

 

Jste každý měsíc překvapení, jak rychle vyčerpáte svůj měsíční datový limit? Chytré telefony a notebooky jsou bez internetu jako ryby na suchu. Naučte se proto hospodařit s mobilními daty. Máme pro vás několik užitečných rad a tipů.

Mobilní data 1) Používejte veřejnou wi-fi

Obligátní rada – připojte se k wi-fi, kdykoli je to možné – asi nikoho nepřekvapí. Jak najít volně přístupnou síť ve svém okolí? Přece pomocí šikovné aplikace. Třeba Hotspot Finder vám na základě polohy zobrazí na mapě všechny volně přístupné wi-fi.

2) Zkroťte neposlušné aplikace

 
 

U aplikací, které to dovolují, nastavte synchronizaci pouze přes wi-fi. Ušetříte tím pěkných pár desítek megabajtů.

 

Některé aplikace snad vznikly jen proto, aby se neustále aktualizovaly a stahovaly větší a větší objemy dat. Jestli chcete ochočit programy ve svém mobilu či tabletu, zakažte jim automatické aktualizace a stahování novinek.

Podobně se vypořádejte i s aplikacemi, které přináší data na pozadí. To znamená, že programy stahují informace i ve chvíli, kdy je nepoužíváte. Tento nepříjemný zvyk mají například Facebook nebo Twitter.

3) Najděte žrouty dat

Některé aplikace jsou jako Otesánci. Zjistěte, kdo vám ukusuje největší porci z datového balíčku. Data Manager vám prozradí mnohé a usvědčí žrouty. Na takové aplikace se zaměřte a zvažte, zdali je skutečně potřebujete. Můžete si zapnout i upozornění, které vám dá vědět, že jste překročili určitý limit.

TIP

Kolik potřebujete mobilních dat?

Chcete mít internet v mobilu nebo tabletu a přemýšlíte, jestli vám nabízený balíček bude stačit? Prozradíme vám, kolik dat potřebujete na prohlížení webu, čtení e-mailů, sociální sítě nebo na poslouchání hudby. [Zjistit více]

 

4) Videa a hudba útočí

Jste neustále na YouTube nebo Spotify? Streamovaná hudba a videa v HD kvalitě vycucnou vaše data během chvíle. Každá multimediální aplikace má ale zadní vrátka. Nastavte si automatické přehrávání na nižší kvalitu. Často to ani nepoznáte.

5) Nahrávejte s rozvahou

Nezapomínejte, že i odesílání souborů má vliv na FUP. Nahraná fotogalerie na Facebook z koupačky u moře vás stojí desítky drahocenných megabajtů. Videa je požírají dokonce po stovkách.

Hledáte výhodný mobilní internet? Chci srovnat ceny

6) Připravte se na dovolenou

Chystáte se na výlet nebo dovolenou? Stejně jako si balíte na delší cestu kufr, můžete si dopředu připravit telefon či tablet. Stáhněte si (samozřejmě přes wi-fi) offline mapy, hudbu, e-knihy nebo filmy. Zkrátka vše, co potřebujete na dovolenou. Nebudete se muset spoléhat na hotelovou wi-fi nebo kupovat drahé balíčky.

TIP

Závěrečné doporučení

Podívejte se občas na svět jinak než skrze svítící obrazovku telefonu nebo tabletu.

 
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 13
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png