4/13/2023, Sandra Skorkovská, Ušetřeno.cz

Kolik elektřiny spotřebuje vánoční osvětlení?

Král vánočních ulic

Vodí rodiče k vašemu rodinnému sídlu své děti a ukazují jim, kde bydlí Ježíšek? Ve chvíli, kdy se u vás na zahradě začnou shromažďovat davy cizích lidí s foťákem, pravděpodobně jste se zařadili mezi radikální vánoční nadšence. 

Pár barevných žároviček na smrčku pro vás není výzva ale samozřejmost. Po zahradě pobíhá zářící stádo sobů. Sněhuláci svítí do dálky. Vánoční panoptikum doplňují postavy z animovaných pohádek a obtloustlí pánové v červených oděvech. Každá sranda ale něco stojí.

Spotřeba za hodinuCena za hodinu svíceníCena za svícení během adventu
18 000 W144 Kč25 920 Kč

V uměřenosti je krása

Máte rádi sváteční atmosféru, ale na okázalost jste si nikdy nepotrpěli? Máme pro vás dobrou zprávu. Dům jde rozsvítit i za relativně rozumné peníze. Venkovní svítící věnec, několik metrů girland a ozdobený stromek spotřebují až překvapivě málo elektřiny. Když investujete do úsporných LED žárovek, bude provoz o poznání lacinější.

Spotřeba za hodinuCena za hodinu svíceníCena za svícení během adventu
2 400 W19,2 Kč3 456 Kč

Ušetřete na elektřině s novým dodavatelem

Domácí vánoční chrám

Dětské oči se rozzáří, když vstoupí do místnosti plné světýlek. Pravou vánoční atmosféru navodí klubko žárovkových hadů plazících se po obvodu stromku a houpající se hvězda za oknem. Rozsvítit bohatě zdobenou vzrostlou jedli po dobu adventu stojí stejně jako láhev lepšího vína.

Spotřeba za hodinuCena za hodinu svíceníCena za svícení během adventu
250 W2 Kč360 Kč

Vánoční řetěz

Zbývá už jen zodpovědět zásadní otázku, kolik elektřiny žere vánoční řetěz za jedno adventní období. Záleží na délce a počtu svíček. Nicméně se jedná o směšnou částku. S LED osvětlením ušetříte až 90 % nákladů. Otázkou je, zda se to při nízkých provozních nákladech vyplatí.

Spotřeba za hodinuCena za hodinu svíceníCena za svícení během adventu
150,12 Kč21,6 Kč

Jak jsme počítali

Za elektřinu platí domácnosti rozdílné částky. Záleží na příslušnosti k distribuční oblasti nebo zvolené sazbě. Samozřejmě se liší i ceny jednotlivých dodavatelů. Výpočty vychází z ceny 8 korun za kilowatthodinu. Výpočet ceny svícení během adventu počítá s tím, že během třiceti dní svítily dekorace každý den šest hodin.

Najděte si levného dodavatele elektřiny 

Na každé koruně záleží. Pomůžeme vám, abyste nemuseli platit ani jednu navíc.

Spojte se s námi
Tel: (+420)
226 289 029

Po–Pá: 9–17 h

© Copyright 2010–2024 Ušetřeno.cz s.r.o.