Neuvěřitelné půjčky: psí kadeřník, dovolená pro tchýni nebo prsa na splátky

 

S naší půjčkou si konečně splníte své sny, hlásí reklamy splátkových společností. Tužby a přání některých zákazníků jsou přinejmenším zvláštní. Na jaké kuriozity si Češi půjčují peníze?

psí kadeřník 

Lidé se nejčastěji zadlužují kvůli bydlení. Z půjček se financuje nákup nové nemovitosti, ale i rekonstrukce. Domácí spotřebiče na splátky nepřekvapí asi nikoho. Oblíbené jsou také úvěry na pořízení nového auta. Kromě klasických půjček, ale evidují splátkové společnosti množství divokých požadavků. Jako třeba v případě muže, který potřeboval 5 000 korun na oslavu šedesátých narozenin, aby ho chlapi v hospodě nepomluvili. Na nevázanou noční pitku potřeboval půjčit i mladík, který se obrátil na Provident přímo z hospody. Dožadoval se hotovostní půjčky s doručením do čtyř hodin.

Velká prsa základ rodinného štěstí 

Klientské centrum společnosti Profi Credit pobavila paní, která pracovnici call centra naléhavým hlasem sdělovala, že potřebuje velice rychle půjčit peníze na plastickou operaci – lifting obličeje. Za čtvrt roku totiž bude mít třídní sraz základní školy po padesáti letech a potřebuje, aby vypadala co nejlépe a spolužačky záviděly. Podobné zkušenosti mají i v Providentu. S blížícím se jarem každoročně roste zájem o půjčení peněz na zvětšení poprsí. Úvěry si berou nejen ženy, ale dokonce i muži, kteří ve své nezištné dobrotě chtějí udělat radost partnerkám.

žena s velkými prsy 

Rozdavačný zeť

Půjčovat si na luxusní dovolenou považují odborníci za neuvážené a nesmyslné. Jenže v případě jednoho sklíčeného manželského páru by asi i přimhouřili oči. Manželé nutně potřebovali peníze na dovolenou. Nikoliv pro sebe, ale pro tchýni. Bydlí s ní ve společné domácnosti a neodkladně se jí potřebovali alespoň na týden zbavit a odpočinout si.

Zlatá rybko, splníš mi tři přání?

Podle společnosti Home Credit se Češi nebojí zadlužovat ani kvůli svým koníčkům. Obzvlášť rybáři patří mezi rozšafné klienty. Jeden investoval do rybářského člunu 20 000 korun. Jeho slovenský kolega si pořídil na splátky profesionální udici a naviják za stejnou částku. Zadlužit se chtěl i farmář. Hledal půjčku na inseminaci dobytka. Investovat do zvířat se rozhodla též paní, která potřebovala peníze, aby mohla vzít svého čtyřnohého miláčka do psího salónu. Byla neochvějně přesvědčená, že její šampión vyhraje na výstavě první cenu.

Šest pohřbů a jedna svatba

Starší paní se chtěla důstojně rozloučit se šesti blízkými, kteří umřeli během dvou týdnů. Bohužel smuteční věnce nejsou levná záležitost. Důvodem k zadlužení je pro některé Čechy i svatba, jako v případě novomanželů, kteří si půjčili na opulentní hostinu. Svatební hosté projedli a propili desítky tisíc korun. Pěkný start do nového života.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1