Mobilní internet od Vodafone trhá rekordy. Zrychluje až na 300 Mb/s

 

Vodafone jako první operátor v České republice využil k přenosu dat tři kmitočtová pásma sítě LTE. Co to znamená pro běžného smrtelníka? Může stahovat data rychlostí až 300 Mb/s.

V Karlových Varech běží mobilní internet rychlostí až 300 Mb/s.Pod kamzíkovým dohledem běží nejrychlejší mobilní internet. Rychlého surfování a stahování si ale zatím mohou užívat pouze lidé v Karlových Varech. Novinku vyzkoušel operátor na tamní kolonádě. Vodafone však plánuje moderní technologii postupně spouštět i v dalších lokalitách.

Jak technologie funguje

Při současné agregaci dvou pásem, které Vodafone spustil už v loňském roce, dosahuje maximální rychlost stahování až 225 Mb/s a odesílání až 50 Mb/s. Při agregaci 3 pásem však rychlost ještě roste. Operátor spojuje pásma 1800 MHz (o šířce 20 MHz), 800 MHz (o šířce 10 MHz) a 2100 MHz (o šířce 10 MHz). Přenosová rychlost pak díky tomu překoná většinu komerčně dostupných pevných připojení k internetu.

„Spojením tří pásem v síti LTE-A pomocí funkce Carrier Aggregation dojde k významnému zvýšení rychlosti mobilního přenosu dat, zvýšení výkonu LTE systému a pokrytí s vysokou schopností odbavení dat.“

- Jiří Švarc, ředitel vývoje sítě ve Vodafonu.
Hledáte výhodný mobilní internet? Chci srovnat ceny

Vodafone pokrývá signálem LTE většinu populace

Vodafone v současnosti provozuje 4 100 LTE vysílačů a pokrývá signálem 96 % populace. V minulých dnech předal Českému telekomunikačnímu úřadu ke kontrole pokrytí 11 řídce osídlených okresů podle podmínek aukce mobilních kmitočtů. Na úplné splnění podmínek soutěže má operátor dalších deset měsíců.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 1
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png