Chcete levnější půjčku? Stačí včas splácet

 

Hitem poslední doby se staly odměny pro poctivé zákazníky, kteří si hlídají termín splátek. Bezchybná platební morálka vám přinese nižší úroky, bonusy nebo vám banka odpustí několik splátek. U jakých institucí můžete na půjčce ušetřit?

chcete levnější půjčku? Princip odměňování je výhodný pro obě strany. Zákazníci získají lepší podmínky a banky naopak motivují dlužníky k dodržení sjednaného kalendáře. Průkopníkem v odměňování klientů se stala Air Bank, která přinesla na tuzemský bankovní trh svěží vítr. S průkopnickou metodou začala banka v říjnu 2012. Konkurence zareagovala vzápětí, a tak nyní nabízí benefity hned několika bank i splátkových firem. U Sberbank a UniCredit Bank je stejně jako u Air Bank odměna součástí produktu. U dalších bankovních domů jedná pouze o časově omezenou nabídku.

Získám nějakou slevu, pokud svým řádným splácením dokážu, že jsem spolehlivý klient? O to se podle průzkumu Air Bank zajímá při žádosti o spotřebitelskou půjčku 75 % Čechů. Konkrétní forma a výše odměny se liší napříč bankami, stejně tak i čas vyplacení benefitu. U Air Bank máte bonusovou sazbu již od začátku půjčky, ale třeba u Raiffeisenbank získáte peníze zpět až po úspěšném doplacení svého závazku. Ačkoli základní pravidlo zní: splácet včas, banky dovolují i několikadenní prodlení. Nejvíce benevolentní je v tomto ohledu Cetelem. Klient nesmí dlužit splátku déle než třicet dní. Naopak u Air Bank můžete dlužit pouze pět dní, ale jen 100 korun. Jaké jsou konkrétní podmínky u jednotlivých bankovních i nebankovních společností?

Cetelem

Osobní půjčkou Cetelem může mít rok pouze 11 měsíců, hlásá reklama. Společnost vrací každý rok jednu splátku. Výše vrácené sumy se odvíjí od délky splácení. Slevy se vztahují na všechny úvěry s délkou delší než dva roky. Když máte půjčku na 25 až 48 měsíců, získáte pouze polovinu měsíční splátky. Na plnou odměnu máte nárok, pokud jste si půjčili alespoň na 49 měsíců. Původně vracel Cetelem pět splátek, nově jich společnost odevzdává zpět dokonce deset.

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank láká zákazníky na vrácení až 50 000 korun. Své peníze ale uvidí až po doplacení půjčky. Na padesátitisícový bonus si nešáhnou všichni. Celková výše odměny se mění od délky splácení a výše úvěru. Akce momentálně platí do 7. července, ale jak už to tak bývá, může být prodloužena.

Era

Od poloviny splácení půjčku zcela bez úroků slibuje společnost Era. Snížení úrokové sazby proběhne pouze při splnění jednoduchých podmínek. Stačí si sjednat půjčku minimálně na tři roky a splácet včas. Nulový úrok od poloviny splácení získají všichni, kteří si půjčku sjednají do konce června.

Porovnejte si bonusy          onlineSrovnat půjčky

GE Money Bank

Když si vezmete Expres půjčku od GE Money můžete každoročně ušetřit na splátkách. Po dvanácti měsících řádného splácení klesne úroková sazba o jeden procentní bod a s tím se samozřejmě zmenší i splátka. Tento princip se uplatňuje vždy po roce až do splacení celé půjčky. Nabídka platí při uzavření smlouvy do 31. srpna 2014, ale banka už jednou akci prodloužila.

Sberbank

Po řádném splacení FÉR půjčky vrací Sberbank pětiprocentní až dvacetiprocentní bonus z výše úvěru. Když dojde jednou k prodlení, vyplatí banka jenom polovinu. Při druhém přestupku nárok na odměnu zaniká.

Home Credit

Když budete poctivě splácet půjčku, vyjde vás dvakrát levněji. Home Credit vám vrátí polovinu úroků. Bonus se vyplácí postupně, vždy po dvanácti měsících bezproblémového splácení úvěru.

Air bank

Banka odměňuje své zákazníky již od začátku půjčky. Když splácíte včas, získáte sazbu 9,9 %. Poslední splátky vám totiž Air Bank automaticky odpustí. Ušetřit tak můžete i desítky tisíc korun.

Velké srovnání půjček

Celá řada dalších finančních institucí považuje své půjčky za natolik zajímavé, že odměny za včasné splácení nenabízí. Která nabídka je pro vás nejvýhodnější? V naší kalkulačce si můžete porovnat nejen půjčky s akcí za včasné splácení, ale i všechny ostatní úvěry, a to od bankovních i nebankovních společností.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0