Jaké nástrahy skrývají SMS půjčky?

 

Nenaleťte podvodníkům. Lákají na rychlé peníze, které vám přistanou na účtu do pár minut, ale místo pomoci vás jejich obchodní podmínky spíš uvrhnou do dluhové pasti. Na co si dát pozor u SMS půjčky?

nástrahy sms půjčekUpomínky za pozdní placení u SMS půjček běžně stojí i několik set korun. 

„Vyřešíme vaše dluhy. Půjčka SMS do 24 hodin!“ Máte hluboko do kapsy, zaplacení faktur už nepočká, a proto vám tato nabídka zní jako rajská hudba? Než se rozhodnete řešit svou situaci SMS půjčkou, seznamte se s jejími skrytými nástrahami. Většinou se totiž vyplatí pokusit se sjednat splátkový kalendář u instituce, které dlužíte, než zalátat díru v rozpočtu SMS půjčkou.

SMS půjčky: Jak fungují?

Aktivace u první půjčky proběhne nejčastěji na webu poskytovatele, kdy dostanete jedinečný kód. Ten stačí naťukat do mobilu při druhé a každé další půjčce. Finanční injekci na svůj účet pak získáte obvykle na druhý den. Nepočítejte s žádnými vysokými sumami, půjčíte si nejvýše pár tisíc nebo několik desítek tisíc korun. Výše první půjčky je navíc limitována, mnohdy si nepůjčíte víc než 3 000 Kč.

Nepůjčujte si u nepoctivých firem Srovnat půjčky

Jak si obchodník zajistí, že se k němu zákazník zase vrátí? I drogový dealer vám s radostí dá první dávku zdarma. Poskytovatelé SMS půjček postupují stejně. Často vám nabídnou první půjčku zdarma na malou sumu. S každou další půjčkou vám dovolí půjčit si více peněz. Jde o ideální způsob, jak si vypěstovat závislost.

Nepřeplácejte zbytečně. Najděte si během pár minut tu nejvýhodnější půjčku!
 

Jak se vám líbí nulové úroky?

Zní to víc než skvěle. Půjčíte si pár tisíc, které zaplatíte nejčastěji do 7 až 30 dnů, a dokonce vám poskytovatel úvěru nebude účtovat žádné úroky. Skoro by se zdálo, že úvěrové společnosti se daly na dobročinné aktivity. Ale chyba lávky. Co vám odpustí na úrocích, schovají do téměř vražedných poplatků.

Příklad „neodolatelné“ kombinace nulových úroků a vysokých poplatků

Když si vyberete SMS půjčku od společnosti Kredia, sice se vyhnete platbě úroků, ale díky poplatkům se roční procentní sazba nákladů vyšplhá do astronomických výšin, která je vysoká i na krátkodobé půjčky.

půjčka od Kredia se splatností do 15 dnů
Částka jistiny Výše poplatku Splátka celkem maximální výše RPSN
1 000 Kč 250 Kč 1 250 Kč 22711%
2 000 Kč 475 kč 2 475 Kč 17762%
3 000 Kč 700 Kč 3 700 Kč 16355%
5 000 Kč 1 250 Kč 6 250 Kč 22711%
10 000 Kč 2 500 Kč 12 500 Kč 22711%

Zdroj: web Kredia.cz

Řešení sporu u rozhodce může stát stejně jako půjčka samotná

Oblíbeným chytákem u SMS půjček je řešení sporu mezi věřitelem a dlužníkem u rozhodčího soudce, kterého si vybrala sama úvěrová firma. Takto zvolený rozhodce nemá moc důvodů přiklonit se na stranu dlužníka. V obchodních podmínkách zjistíte jméno vybraného rozhodce i minimální cenu za projednání sporu.

Snižte měsíční splátky půjček konsolidací Spočítat úsporu

Třeba když sáhnete po půjčce od firmy Crediton, vyjde vás poplatek za řešení sporu u rozhodce na 5 tisíc Kč, což často překoná i výši samotné půjčky. Poplatek uhradí strana, která spor prohraje, jenže rozhodčí soudci se v drtivé většině případů postaví za věřitele.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3