Pozor na splácení půjček v hotovosti. Zaplatíte i dvojnásobek

 

Čas jsou peníze. Když si rychle potřebujete půjčit, jistě oceníte možnost dostat na ruku hotovost hned při podpisu smlouvy. Jenže takový úvěr se může pořádně prodražit. Podívejte se na příklad.

půjčka v hotovostiHotovostní splácení úvěrů najdete u Provident Financial. 

Ačkoliv je běžnou praxí splácet spotřebitelské úvěry měsíčně a bezhotovostně převodem na účet, můžete občas narazit i na režim hotovostního splácení. Většinou ale není o co stát.

Půjčky na ruku napáchají víc škody než užitku

"Hotovostní režim určuje vedle způsobu čerpání peněz i způsob splácení, který představuje osobní výběr splátek v hotovosti obchodním zástupcem poskytovatele úvěru. Výběrčí za vámi bude chodit domů a inkasovat jednotlivé splátky jednou týdně, protože interval splátek je týdenní”

- Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu

Provident Financial variantu splácení úvěrů v hotovosti nabízí. Ale rozhodně to není zadarmo. Při půjčce ve výši 18 000 Kč se cena za hotovostní inkaso splátek vyšplhá na více než 10 000 Kč.

Poplatek za hotovostní splácení v RPSN neodhalíte

Po započtení dalších účtovaných nákladů, (např. úrok a poplatek za administrativní činnost), ve výsledku zaplatíte 36 600 Kč. V porovnání s tím, co jste si půjčili, tedy vracíte jednou tolik.

Přitom roční procentní sazba nákladů (RPSN), která ukazuje nákladnost úvěru za rok, při 100 týdenních splátkách činí 49,7 %. Tolik ovšem zaplatíte v případě, že splácíte úvěr na účet společnosti. Poplatek za hotovostní režim splátek totiž není do RPSN zahrnut.

Nepůjčujte si u nepoctivých firem Srovnat půjčky

Kdyby smluvní informace obsahovaly dvě RPSN, málokdo by dal dobrovolně přednost hotovostnímu inkasu před ekonomicky nenáročnou bezhotovostní variantou.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0