Srovnání bezdrátového internetu: Podívejte se, kdo má nejlepší podmínky

 

Zatoužili jste po pevném internetu bez drátu? Prozradíme vám, který operátor z velké trojky nabízí nejvýhodnější cenu, rychlost nebo datový limit. Seznamte se s vítězem.

Srovnání bezdrátového internetuKončí doba drátová. Kdo má nejlepší pevný internet bez drátů? Nejméně zaplatíte u T-Mobile

 

Ceny bezdrátového připojení:

  • T-Mobile 399 Kč měsíčně
  • O2 od 399 do 749 Kč měsíčně
  • Vodafone 449 nebo 554 Kč měsíčně
 

Cenovým králem se stal T-Mobile. Internet bez drátu stojí 399 korun měsíčně. Další plusové body operátor získává za to, že lidé se nemusí vázat na dlouhé roky dopředu. Poplatky se nemění, i když podepíšete smlouvu na dobu neurčitou.

Podobnou cenu nabízí i společnost O2, ale má to háček. Zákazník musí mít sjednaný neomezený tarif FREE. Jinak zaplatí za internet o rovných sto korun víc, celkem tedy 499 Kč. Bez závazku stoupne paušál o dalších 250 Kč.

Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

 

Se smlouvou na 24 měsíců vyjde měsíc surfování u Vodafone na 449 Kč. Bez ní si operátor účtuje 554 korun.

Chcete nejlevnější internet bez drátu? Více informací

Rychlost připojení a množství dat

A co za své peníze lidé získají? U operátorů O2 a T-Mobile rychlý internet bez drátu, který dosahuje až 20 Mb/s. Vodafone za svými konkurenty výrazně pokulhává. Nabízí rychlost jen 8 Mb/s pro stahování a 4 Mb/s pro nahrávání. Náročnější datové činnosti si musíte nechat na dobu mezi půlnocí a šestou hodinou ranní. To se u Vodafone surfuje bez omezení.

Všichni operátoři nastavili datový limit na stejnou hodnotu. Bez omezení můžete stáhnout 30 GB měsíčně. T-Mobile ale do datového limitu nepočítá běžné brouzdání po internetu, e-maily nebo Facebook.

Kolik stojí modem

Modem na pevný internet bez drátu není zadarmo. Buď se platí rovnou celá částka, nebo ve splátkách. Nejdražší zařízení prodává Vodafone. Modem Huawei LTE CPE B310 si cení na 3 777 Kč. U O2 se za prémiový lTE modem ZyXel platí 3 480 Kč jednorázově nebo 145 Kč měsíčně a za základní LTE modem TP Link 2 376 Kč jednorázově nebo 99 Kč měsíčně. Nejlevnější zařízení nabízí T-Mobile. Huawei E5180 stojí 2 301 Kč.

Internet bez drátu T-MobileK paušálu se musí připočíst i poplatky za modem. U T-Mobile se měsíčně platí 100 Kč. Jak již bylo řečeno, modem lze pořídit také na splátky. Počáteční investice do modemu je jen symbolická 1 koruna. Zbytek se splácí v 23, respektive 24 splátkách. Naštěstí si žádný operátor k poplatkům za modem nepřičítá úroky.  

Pokrytí signálem nemá vítěze

Ať už operátoři slibují pokrytí superrychlým internetem u 98 % obyvatel nebo 9 z 10 domácností, rozdíly v dostupnosti signálu mezi jednotlivými společnostmi jsou minimální. Opatrnější musí být jen lidé z menších obcí a odlehlých oblastí. Kvalita připojení se liší vzdáleností od vysílače, materiálu budov nebo terénním profilu.

Získejte mobilní internet za babkuKalkulačka tarifů

T-Mobile ukázal konkurentům záda

Nabídka mobilních operátorů se obvykle liší minimálně a je podobná jako vejce vejci. Jinak tomu ale je v závodu o nejvýhodnější bezdrátový internet. Na první příčce se umístil pevný internet bez drátu od T-Mobile. Své konkurenty předčí jak cenou měsíčního připojení, tak i cenou zařízení. Pozadu nezůstává ani v rychlosti připojení. K dobru hraje i záruka spokojenosti. Pokud zákazník není s modemem nebo internetovým připojením spokojený, může vše do 30 dní od převzetí vrátit.

Podobné podmínky jako T-Mobile nabízí i společnost O2, ale její produkt je výrazně dražší (cena šplhá až k 749 Kč). Internet bez drátu od operátora Vodafone neoslní. Je výrazně pomalejší, do karet mu nehraje ani cena připojení.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 54
 

 
https://adfdata.cz/img/Bannery/interni-bannery-mobilni-internet-2.png