Češi chtějí data! Jak vyzrát na váhající operátory?

 

Před více než třemi lety představili tuzemští operátoři neomezené tarify. K nekonečnému volání a posílání SMS klientům přidali balíček zahrnující 1,5 GB dat. V době zavedení byla taková porce mobilního internetu poměrně velkorysá. Jenže s postupujícím časem, kdy stále více lidí považuje za automatické mít internet kdykoliv k dispozici a velká část populace surfuje pomocí rychlého LTE připojení, ztrácí nabídka operátorů na atraktivitě.

muž a žena surfují na mobilním internetuLidé si stěžují, že jim data nestačí, ale operátoři zatím dělají, že je neslyší. 

 

Co je to retenční nabídka?

Ve chvíli, kdy operátorovi pohrozíte, že odejdete ke konkurenci, bude se pravděpodobně snažit vaše rozhodnutí zvrátit. Aby vás přesvědčil, že odchod by byl osudovou chybou, může využít i tzv. retenční nabídky. Jedná se o marketingovou aktivitu, jejímž cílem je udržení zákazníka prostřednictvím příslibu bonusu nebo poskytnutí služeb za zvýhodněnou cenu.

 

Neomezené tarify, kterými se před třemi roky nechala zlákat významná část české mobilní populace, zpravidla zahrnují datový limit 1,5 GB. Přestože se nároky uživatelů mobilního internetu neustále zvyšují, balíček dat zůstává nadále stejný

Stejně tak se příliš nemění ani základní cena neomezeného volání, která se u O2, T-Mobile i Vodafonu pohybuje kolem 750 korun. Mohou ji sice snížit akční či retenční nabídky operátorů, popřípadě nejrůznější neveřejné nabídky tarifů, přesto má stále více klientů dojem, že za hodně penež dostávají trochu málo muziky.

  
Že váš tarif už není tak výhodný, jako býval? Najděte si za něj náhradníka – bez milosti!

Čekají operátoři na ten správný moment?

I když operátoři zvýšenou poptávku po tarifech s větší datovou dotací pravděpodobně zaznamenali, zdá se, že prozatím vyčkávají a zkoušejí, jakou mají jejich klienti trpělivost

Facebook je světově nejoblíbenější sociální sítíSpolehlivými žrouty dat jsou sociální sítě.  

„Klienti, kteří si v první vlně zájmu neomezený tarif sjednali, často v průběhu času zjistili, že by se co do počtu provolaných minut a poslaných SMS pohodlně vešli do některého z levnějších tarifů. Vzhledem k proměnám trhu a rozšíření rychlého LTE internetu navíc přibývá těch, kteří by místo volání zdarma raději uvítali datový objem okolo 5 GB či více. Lze očekávat, že poptávka po datových tarifech v Česku jen tak neklesne, a proto bude zajímavé sledovat, který z operátorů na ni zareaguje nejdříve."

- Ondřej Nacke, specialista na telekomunikace z portálu Ušetřeno.cz
Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

 

Za data navíc si připlatíte

Operátoři zkrátka na ty, kteří bojují s nedostatkem dat, ale zároveň nevyžadují neomezené volání a SMS, obecně příliš nemyslí. Přesto existuje několik možností, jak se vyčerpanému datovému limitu postavit čelem. Jaké postupy se v současnosti nabízejí?

 • NÁKUP DAT NAD RÁMEC TARIFU

  Máte-li sjednaný neomezený tarif, ale standardních 1,5 GB dat prosurfujete rychlostí blesku, můžete si přikoupit data navíc. Ačkoliv se ceny operátorů liší, obecně lze konstatovat, že se nevyplatí data dokupovat po stovkách MB. Výhodnější je datový objem dlouhodobě navýšit o jednotky GB.

 • O2 si za 1,5 GB navíc k tarifu FREE CZ naúčtuje příplatek 149 Kč.
 • T-Mobile k základní neomezence S námi síť nesíť nabízí 400 MB za 249 Kč, 1,5 GB za 349 Kč nebo 3 GB za 449 Kč.
 • A u tarifu RED LTE od Vodafonu můžete měsíčně dostat 1 GB za 99 Kč.
 • SUPERTARIFY S VOLÁNÍM DO ZAHRANIČÍ

  Podstatně velkorysejší jsou, pokud jde o data, neomezené tarify, které navíc nabízejí balíčky volných minut nejen po Česku, ale také do zahraničí. Tyto prémiové produkty v závislosti na poskytovateli obsahují FUP od 3 do 10 GB. Takový objem dat je sice lákavý, musíte ovšem počítat s tím, že vás tarify tohoto typu donutí sáhnout hlouběji do kapsy. Jejich ceny aktuálně startují na 999 Kč.

 • DATOVÉ DOBÍJECÍ KARTY

  Pořídit si můžete také dobíjecí kartu s předplaceným mobilním internetem. Podobnou nabízí například O2 – za 5 GB dat v jejím případě zaplatíte 549 Kč. Daní za porci dat jsou ovšem v případě předplacenek vyšší ceny za volání i posílání SMS zpráv. Pokud jste zvyklí provolané minuty a odeslané esemesky nepočítat, pak vás může zaskočit, jak rychle se s vámi dobitý kredit rozloučí.

Majitelům duálních telefonů se nabízí elegantní řešení

I když se na nabídku operátorů, pokud jde o datové tarify, prozatím nelze příliš spoléhat, existuje další možnost, jak si souběžně užívat velkého objemu mobilních dat i volání a posílání textovek za rozumnou cenu. Řešení představuje duální smartphone, tedy chytrý telefon se dvěma sloty na SIM kartu. Ten majitelům umožňuje používat zároveň dvě SIM karty, z nichž jedna může být klasická hlasová a druhá pouze datová

TIPSmartphone se dvěma SIM kartami už dávno není pouze výsadou těch, kteří chtějí mít pracovní o soukromé číslo v jednom přístroji. Duální telefony byly dříve v nabídce prodejců spíše výjimkou, nicméně jejich výběr rok od roku narůstá. Svého favorita můžete najít u různých výrobců a ve všech cenových kategoriích.
 

Ten, kdo vlastní duální telefon, si tak může vybrat některý z nejlevnějších tarifů nebo dobíjecí kupon a jako druhou SIM kartu si zvolit pouze mobilní internet. V součtu se tak může dostat na velice příznivou cenu za oba produkty, které si navíc může nastavit podle svých potřeb. 

  
Zaujala vás tato možnost? Skvělé! Máme pro vás mobilní internet za neodolatelné ceny.

Pokud váš mobil má nejlepší léta za sebou a uvažujete o pořízení nového modelu, měli byste pořízení duálního přístroje zvážit, protože úspora, na kterou díky němu můžete dosáhnout, jev některých případech skutečně zajímavá

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 16
 

 
Oblíbení mobilní operátoři