Jak Češi přicházejí o mobily. Známe nejčastější důvody výměny telefonu!

 

Mění Češi telefon až ve chvíli, kdy jim ten starý přestane fungovat, nebo raději mobily střídají, aby si mohli dopřát nejnovější kousky na trhu? A pokud o přístroj přijdou nedobrovolně, jaká nehoda ke ztrátě nejčastěji vede? Odpovědi nejen na tyto otázky přinesl průzkum virtuálního operátora SAZKAmobil. Přehled těch nejzajímavějších zjištění najdete v infografice níže.

smartphone s rozbitým displejemŘíká se, že pavouci nosí štěstí. Pro ty na displeji telefonu to ale neplatí. 

I když se vývojáři v technologických firmách činí, vyvinout nerozbitný mobil se jim prozatím nepodařilo. Doba téměř nesmrtelných telefonů typu Nokia 5110 či vyspělejší 3110, kterými šlo v případě nouze snad i zatloukat hřebíky, je dávno pryč.

Přístroje jsou stále sofistikovanější, ale mnohdy také náchylnější k poškození. Stačí nešikovné ťuknutí a neštěstí je na světě. Existují sice smartphony, jejichž hlavní devizou je odolnost, ale ty často nesplňují příliš vysoké nároky na design a vybavenost nejrůznějšími funkcemi. A pokud ano, pak vás nepotěší jejich vyšší cena.

  
Že fungující telefon zatím máte? Pořiďte si k němu výhodný tarif ještě dnes!

Mobily padají na zem i do záchodu

Šetření SAZKAmobil ukázalo, že telefon poloviny respondentů neustál tvrdý pád na zem, pětina lidí přiznala, že jim do telefonu napršelo nebo jim spadl do louže. To, že s sebou někteří nosí telefon skutečně neustále, potvrzuje i fakt, že každý šestý účastník průzkumu utopil telefon ve vaně, umyvadle či WC.

Bezmála polovina respondentů za svou mobilní kariéru vystřídala mezi 5 a 10 telefony, jen desetině dotázaných prošlo rukama 10 a více přístrojů.

Časový úsek mezi pořízením nového telefonu se v průběhu let zkracuje – zatímco dříve byli klienti natolik trpěliví, že neváhali počkat, až jim u operátora vyprší smlouva, aby k jejímu obnovení mohli získat dotovaný mobil za zvýhodněnou cenu, dnes již tolik trpělivosti nemají. A proto přibývá lidí, kteří telefon mění častěji, protože touží po inovovaném modelu s novými funkcemi a pohodlným ovládáním.

  • PODÍVEJTE SE, CO ČEŠI PROZRADILI O SVÉM VZTAHU K MOBILŮM:

infografika SAZKAmobilZdroj: TZ SAZKAmobil 


 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6
 

 
Oblíbení mobilní operátoři