ČSOB COOL karta: Kapesné pro děti lehce rozdělíte a ohlídáte jejich útratu

 

Nechcete se hádat s dětmi o pár korun na kapesném? Vyzkoušejte předplacenou kartu od ČSOB. COOL karta naučí vaše děti zacházet s penězi, a vy budete mít dohled nad jejich utrácením.

dětské kolo zamknuté ke sloupuNaučte děti vážit si věcí, které dostanou. Mějte jejich kapesné pod kontrolou. 

ČSOB nově nabízí COOL kartu bez účtu. Rodičům dá přehled o tom, jak hospodaří jejich děti. Jak to funguje?

  • COOL karta je bezkontaktní, předplacená karta určená především dětem na kapesné.
  • Rodiče ocení SMS zprávu, která jim přijde vždy, když jejich potomek kartu použije.
  • Ovládat COOL kartu bude moci držitel pohodlně i přes mobilní aplikaci.

ČSOB COOL karta odděluje peníze na útratu od financí na účtu

Nová COOL karta od ČSOB se dá jednoduše přirovnat k dobíjecí kartě, na kterou stačí poslat peníze a následně ji využívat při placení v obchodě, přes internet nebo pro výběry z bankomatu. Výborně se hodí rodičům, kteří s ní mohou dávat kapesné svým dětem.

Hodit se může i těm, kteří potřebují oddělit finance od svého běžného účtu – například kvůli nákupům přes internet nebo placení v zahraničí.

„COOL karta není vázána na žádný bankovní účet. Finance má klient neustále pod kontrolou, takže nikdy neutratí víc, než na kartu vloží. Držitel karty navíc dostává po každé transakci SMS zprávu. Pro rodiče to je vítaný způsob, jak kontrolovat nákupy svých dětí a učit je finančně odpovědnému hospodaření.”

- Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB a Ery

Ovládat COOL kartu bude držitel pohodlně moci na webu nebo i přes mobilní aplikaci pro chytré telefony a tablety. Rodiče mohou dětem vytvořit i tzv. pasivní přístup, kde může potomek sledovat své transakce přímo ve svém telefonu bez možnosti aktivních změn nastavení.

U klasického kapesného ztrácí přehled o penězích děti i rodiče

Na tom, že by děti měly dostávat kapesné, se shoduje většina rodičů. Učí je zodpovědnosti a hodnotě peněz. „Kapesné děti obvykle dostávají v hotovosti. Ukazuje se ale, že o tom, kolik peněz děti skutečně dostanou, nemají často úplně kompletní přehled ani ony, ani jejich rodiče,“ říká Jana Opršalová.

Příklady ze života: Jak velké dostávají děti kapesné?
  • Natálie (13) má kapesné 50 Kč týdně. Nepravidelně dostává další peníze při zvláštních příležitostech, nebo když dojde kapesné. Peníze jí dává i babička a sestra. Natálie odhaduje, že dostává 500 Kč měsíčně, reálně jde o 1 200 až 1 500 Kč. O jejích příjmech od příbuzných nemají rodiče úplně přehled.
  • Daniel (18) má od rodičů měsíčně asi 650 korun. Velkou část jeho příjmů tvoří nepravidelné příspěvky od rodinných příslušníků. Jeho celkový dodatečný příjem se dá odhadnout na 500 až 800 Kč měsíčně, částka je ale v různých měsících velmi proměnlivá.

Až doposud se bezhotovostní vyplácení kapesného nedalo elegantně řešit, protože bankovní produkty jsou často podmiňovány určitým věkem. „COOL karta tyto bariéry boří a jako první umožňuje rodičům, aby své děti učili zacházet s bezhotovostními platbami. Navíc z pilotu víme, že děti se s vlastní kartou cítí dospěleji a využívají ji velmi rády,“ doplňuje Opršalová.

TIP

Víte, jak velké kapesné dostávají české děti v porovnání s ostatními Evropany?

 
 

COOL kartu mohou získat klienti ČSOB a Ery

Výhodou COOL karty jsou nízké provozní náklady. Za COOL kartu zájemci dají 99 korun. Dobíjení je zdarma, výběr z bankomatu ČSOB stojí 6 korun. Klienti také ocení rychlé a jednoduché objednání on-line a bez papírování.

děti u vody 

COOL kartu však mohou pořídit také na pobočkách ČSOB, v Era finančních centrech a na specializovaných přepážkách Poštovní spořitelny na vybraných pobočkách České pošty. Aktuálně si COOL kartu mohou koupit pouze klienti ČSOB a Ery.

Vyberte si ze srovnání běžných účtů ten nejlepší Chci účet bez poplatků

Pokud zájemce o COOL kartu dosud nemá v ČSOB/Eře běžný účet, doporučujeme mu otevřít si například ČSOB Plus Konto nebo Era online účet, které jsou zdarma. Stačí si na účet posílat každý měsíc alespoň 15 tisíc korun.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 7