6 tipů, jak vybrat výhodný mobilní tarif

 

Štvou vás vysoké účty za telefon? Provokuje vás soused nebo kolega v práci, který platí za volání dvakrát méně než vy? Jděte na to od lesa a využijte stejné triky, které pomohly k levnějšímu tarifu také ostatním. Poradíme vám, jak na to.

výhodný tarifSprávný tarif uspoří běžnému zákazníkovi stovky korun měsíčně. 

1. Neplaťte za služby, které nepoužíváte

Než se pustíte do výběru vhodného tarifu, vyhrabejte faktury za telefon z posledních tří až pěti měsíců. Přesně si zjistěte, kolik minut v průměru provoláte, kolik naťukáte SMS zpráv nebo jakou porci internetových dat za měsíc zkonzumujete. Výsledky si klidně poznačte na papír, ať je máte po ruce. S touto výzbrojí se můžete pustit do srovnávání současného tarifu s jinými produkty.

Pokud už uplynul nějaký ten pátek ode dne, kdy jste si tarif pořizovali, možná zjistíte, že vaše telefonní návyky se změnily, a proto výrazně ušetříte s jinou nabídkou.

2. Předplacená karta nebo tarif s měsíčním paušálem?

Jestli si každý měsíc dobíjíte kredit za více než 300 Kč, nastává pravý okamžik k prozkoumání nabídek měsíčních paušálů.

3. Nebojte se operátorovi vyhrožovat

Samozřejmě vám neradíme, abyste kopírovali praktiky mafiánských vyděračů, a volali na zákaznickou linku s tím, že vám ve sklepě leží nevyužité sudy s kyselinou sírovou a jako rukojmí držíte domácího mazlíčka ředitele telekomunikační společnosti.

TIP

Ukončení dlouholeté smlouvy s operátorem je jednodušší  

Konec vysokým pokutám za předčasné ukončení smlouvy na dobu určitou s mobilním operátorem! Díky tzv. Husákově novele zaplatíte od února letošního roku jen 20 % zbylého závazku. Přečtěte si více o předčasné výpovědi.

 
 

Každý spotřebitel totiž může do boje za levnější volání nasadit mnohem ničivější zbraně. Zavolejte svému operátorovi, že přemýšlíte o přechodu jinam. Zejména u velké trojky (Vodafone, O2 a T-Mobile) máte slušnou šanci, že vám dají tzv. retenční nabídku.

Jinými slovy jde o zvýhodněnou individuální nabídku (např. 50% sleva, volné minuty navíc, drahý telefon za akční cenu aj.), která má zákazníka udržet u starého operátora. Pokud to nevyjde hned napoprvé, zkuste pár dní počkat, jestli se operátor ještě nerozmyslí.

4. Jak se do lesa volá…

Nerozhoduje jenom počet provolaných minut. Udělejte si také jasno v tom, komu nejčastěji voláte. Pokud většinu času přes telefon naháníte někoho z rodiny, zkuste se s příbuznými domluvit na výběru stejného mobilního operátora. Díky levnějšímu volání v rámci jedné sítě všichni ušetříte.

5. Srovnejte si nabídky desítek operátorů během pár minut

Připomínají vám ceníky mobilních operátorů nerozluštitelné sudoku? Nemusíte si lámat hlavu s přepočítáváním, sčítáním a násobením hory čísel, abyste se dopídili, jestli přechodem k jinému tarifu ušetříte.

Ušetřete za volání i SMS s výhodnějším tarifemKalkulačka tarifů

Pokročilou matematiku mobilních tarifů zvládne během chvilky kalkulačka cen, která seřadí od nejlepší po nejhorší jen ty nabídky, které odpovídají požadavkům zákazníka.

6. Nechte si poradit

I když si radši všechno zařídíte sami a jste rádi, že vám do výběru čehokoli nikdo cizí „nekecá“, u mobilních operátorů se vyplatí udělat výjimku. Přes zprostředkovatele (nejčastěji různé online srovnávače) se totiž můžete dostat k výhodnějším neveřejným nabídkám, které jinde nenajdete.

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 89
 

 
Oblíbení mobilní operátoři