MONETA Money Bank: Přihlášení do internetového bankovnictví s certifikátem

 

Při zakládání běžného či spořicího účtu v MONETA Money Bank si můžete vybrat, jak chcete mít zabezpečený přístup do internetového bankovnictví. Zvolili jste si zabezpečení certifikáty, ale nyní nevíte, jak si Internet bank aktivovat? Máme pro vás návod i s obrázky, jak si vygenerovat a importovat certifikáty. 

moneta internet banka přihlášeníZdroj: www.moneta.cz 

Internetové bankovnictví MONETA Money Bank si můžete zařídit ke svému běžnému i spořicímu účtu. Stačí zavolat na info linku či zaběhnout na nejbližší pobočku. Banka poskytuje hned několik typů internetového bankovnictví. Ty se liší způsobem zabezpečení, tudíž se také do každého přihlašujete jinak. Dnes si ukážeme, jak postupovat při prvním přihlášení do internetového bankovnictví zabezpečeného certifikáty.

Před prvním přihlášením do Internet bank

Než se pustíte do přihlašování, ujistěte se, zda máte všechny potřebné údaje. Přihlašovací jméno (ID) a heslo vám předají na pobočce banky při podpisu smlouvy o internetovém bankovnictví. Dále potřebujete aktivační heslo, které vašemu online účtu vdechne život. To vám za několik málo dní po sjednání přijde poštou v bezpečnostní obálce. Pokud jste hrdí majitelé dynamického podpisu s verifikací nebo statického podpisu, můžete předběhnout poštu a aktivovat si Internet banku už na pobočce.

Kdo má nejlepší spořicí účet?Srovnání

Jak vygenerovat certifikáty?

Pokud se rozhodnete pro zabezpečení certifikáty, budete si při prvním vstupu do portálu muset dva takové digitální certifikáty vygenerovat. K ruce si vezměte dokumenty, co jste dostali při podpisu smlouvy o internetovém bankovnictví a dopis s aktivačním heslem.

 • 1) Na webových stránkách banky klikněte na políčko „Internet bank“ v pravém horním rohu.

internet banka 

 • 2) Na následující stránce klikněte na odkaz Registrační autorita

moneta registrační autorita 

 • 3) Zvolte možnost Generovat certifikáty“ pro první přihlášení.

moneta generování certifikátů  

 • 4) Zadejte ID kód, který je uveden v dokumentu Dispozice o Internet bance“ nebo Dispozice ke smlouvě o bankovních produktech“ a službách a heslo z bezpečnostní obálky, co vám přišla poštou.

přihlášení do registrační autority 

 • 5) V levém menu zvolte položku Nový certifikát. Typ certifikátu nechte na předem zvoleném SSL certifikátu. Poté vyberte, kam ho ve svém počítači chcete uložit. Zvolte bezpečnostní heslo certifikátu, potvrďte ho o řádek níže a klikněte na tlačítko Pokračovat. Pro úspěšné uložení certifikátu ještě jednou zadejte bezpečnostní heslo, které jste si zvolili. Klikněte na tlačítko Uložit.

 • 6) Nyní je nutné udělat téměř to samé pro podpisový certifikát. Znovu v levém menu otevřete možnost Nový certifikát. Tentokrát vyberte Podpisový certifikát. Zvolte, kde ho chcete uložit. Zadejte vlastní bezpečnostní heslo, ještě jednou ho napište o řádek níže a klikněte na tlačítko Pokračovat. Znovu zadejte bezpečnostní heslo, které jste si k podpisovému certifikátu zvolili a klikněte na tlačítko Uložit.

 • 7) Klikněte v pravém horním rohu na tlačítko Odhlášení.

Importování certifikátů

Tím ovšem váš zápas s certifikáty nekončí. Nyní musíte importovat SSL certifikát do svého prohlížeče.

 • 1) V „Nastavení“ najděte „Správa certifikátů“ a zvolte možnost „Importovat“.

moneta importování certifikátů 

 • 2)  Zobrazí se okno „Průvodce importem certifikátu“. Klikněte na tlačítko „Další“ a dále „Procházet“. V následujícím okně najděte ve složce, do které jste ho dříve uložili, svůj SSL certifikát. Pokud ho v dané složce nevidíte, klikněte na „Soubory typu“ a možnost „Všechny soubory“. Dvakrát klikněte na svůj SSL certifikát.
 
Pozor! Neimportujte podpisový certifikát.

moneta ssl certifikat 

 • 3) Vše potvrďte a zadejte heslo, které jste si sami určili při generování SSL certifikátu. Klikněte na tlačítko „Další“ a následně na „Dokončit“.

 • 4) Váš SSL certifikát by se měl objevit v seznamu certifikátů

 • 5) Nyní se můžete přihlásit do své Internet banky. Stačí při přihlašování vybrat importovaný SSL certifikát v okně „Zvolit digitální certifikát“. K dispozici však budete mít pouze pasivní funkce účtu. Aby bylo možné provést transakci, musíte si aktivovat i podpisový certifikát.
  zvolit digitální certifikát moneta 

 • 6) Hned po přihlášení do pasivní verze Internet banky klikněte na „Nastavení“ a vyberte možnost „Podpisový certifikát“.

 • 7) V sekci „Registrace podpisového certifikátu“ klikněte na odkaz „Procházet“. Dvakrát klikněte na svůj podpisový certifikát. 

 • 8) Vyplňte bezpečnostní heslo k podpisovému certifikátu a klikněte na tlačítko „Registrovat“. Dále byste měli být informování, že registrace podpisového certifikátu byla úspěšná.

 
Aktivační heslo slouží pouze k jednorázové aktivaci Internet Banky.
 • 9) Hned po přihlášení vás stránka upozorní na nutnost aktivace Internet Banky. Klikněte na tlačítko „Aktivovat nyní“. Zobrazí se formulář „Aktivace Internet Banky“. Zde přichází konečně na řadu aktivační heslo z bezpečnostní obálky. Vyplňte jej a klikněte na tlačítko „Pokračovat“.

 • 10) Zadejte heslo k podpisovému certifikátu a klikněte na tlačítko „Odeslat“. Zobrazí se Vám potvrzení, že aktivace proběhla úspěšně. Nyní můžete svou Internet Banku plně využívat.

 
Aktivaci Internet Banky můžete odložit kliknutím na tlačítko „Aktivovat později“. V tomto případě Vám aktivace bude k dispozici v „Nastavení“.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 0