AKTUALITA: T-Mobile představil nové tarify Mobil

 

Další z operátorů se rozhoupal k aktivitě, která jde vstříc přáním široké veřejnosti. T-Mobile 28. března na tiskové konferenci v Praze představil novou generaci tarifů nazvanou Mobil, které budou k dostání od 2. dubna. Jak se od stávající nabídky liší? My už to víme. 

neomezený tarifNové tarify Mobil vystřídají produktovou řadu S námi. 

Byla jen otázka času, kdy nárůst poptávky po objemnějších datových balíčcích donutí mobilní operátory uvést na trh upravenou verzi stávajících „neomezenek“. A tady je máme. Nové tarify Mobil od tuzemského mobilního operátora T-Mobile nesou označení písmeny konfekčních velikostí – od S přes M, L a XL po XXL podle toho, kolik dat obsahují, a jejich ceny startují na 499 Kč. Pojďte se s nimi seznámit.

PŘEHLEDNĚ: Nové tarify Mobil

Tarif Volání SMS Data Cena
Mobil S   1,50 Kč 500 MB 499 Kč
Mobil M 4 GB 799 Kč
Mobil L 8 GB 999 Kč
Mobil XL 16 GB 1 499 Kč
Mobil XXL 60 GB 2 499 Kč

„Nové tarify T-Mobile potěší zejména uživatele mobilních dat, kteří za pouhých 50 korun k dosavadní ceně neomezeného paušálního tarifu získají 2,5 GB navíc. Podle našich průzkumů však zákazníci očekávají od operátorů více, a to zejména snížení cen, k němuž nedošlo. Skutečná mobilní revoluce se proto odkládá. Ta přijde teprve ve chvíli, až dojde ještě k výraznějšímu navýšení mobilních dat, a zároveň poklesu paušální měsíční ceny tarifu. Ve srovnání např. s Polskem zůstávají tarify našich operátorů stále nevýhodné. Velmi kladně ale hodnotíme možnost neomezeného volání a využití dat v rámci zemí Evropské unie, což je s blížícím se létem dobrá zpráva pro všechny cestovatele.“

- Tomáš Tichánek, specialista přes telekomunikace z portálu Ušetřeno.cz

Už žádné poplatky za roaming

Ano, máme velmi dobrou zprávu pro všechny milovníky cestování. Volné minuty, SMS i data lze bezplatně využívat také v roamingu v Zóně EU. Tarify Mobil XL a Mobil XXL dokonce obsahují i volné jednotky pro mezinárodní volání a SMS. T-Mobile tak předběhl své konkurenty a nabízí svým klientům tuto výhodu ještě před EU regulací, která operátorům nařizuje poskytovat služby v rámci tarifu bez jakéhokoliv poplatku i v Eurozóně až od 15. června.    

V novém portfoliu T-Mobile nechybí ani čistě datový tarif

Další horkou novinkou, kterou mobilní operátor na konferenci představil, je tarif Mobil DATA. Ten ocení zejména uživatelé, jejichž hlavní prioritou je být neustále online, telefonují a esemeskují jen zřídkakdy. Obsahuje 10 GB dat, minuta volání přijde na 3,50 Kč, SMS na 1,50 Kč a měsíčně za něj zaplatíte 499 Kč.   

 

Tarify z řady „S námi“ už nebudou k dostání

Současně se spuštěním nové generace Mobil vyřadí operátor svou aktuální nabídku tarifů S námi. Již nebude možné je sjednat. Dříve aktivované tarify S námi ale zůstávají v platnosti až do konce smluvního období. Jejich uživatelé však samozřejmě mohou kdykoliv přejít na jeden z tarifů nové řady. 

Operátor bude opět přispívat na koupi nových mobilních telefonů  

Pokud s T-Mobile uzavřete smlouvu na dobu určitou, v tomto případě 24 měsíců, máte ke všem tarifům Mobil nárok na příspěvěk na koupi nového mobilního telefonu od 1 000 Kč do 4 000 Kč. Výše příspěvku se liší dle vybraného tarifu. 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 17
 

 
Oblíbení mobilní operátoři