P2P půjčky dobývají Česko: Jsou půjčky od soukromých osob výhodné?

 

Zapomeňte na banky. V Česku se rozmáhá trend tzv. P2P půjček. Prostřednictvím internetové aukce si můžete půjčit od soukromých osob za velmi zajímavých podmínek. Jak peer-to-peer půjčky fungují a kde takovou nabídku hledat?

P2P půjčkyP2P půjčky jsou od lidí pro lidi. Jak funguje půjčka od soukromé osoby

Lidé půjčují lidem. To je základní myšlenky P2P půjček (peer-to-peer půjčka). Prostředníkem, mezi těmi co hledají finanční injekci a investory, jsou specializované aukční portály. Tento moderní úvěrový systém běžně funguje ve většině evropských zemí. Populární je i ve Spojených státech a dalších vyspělých zemích. Důvodem rostoucí oblíbenosti P2P půjček je fakt, že na tom mohou vydělat obě dvě strany.

Získat půjčku od soukromé osoby je relativně jednoduché a rychlé. Vyhnete se setkání s bankéřem a administrativnímu kolotoči. Když prokážete výbornou úvěrovou historii, máte šanci získat výrazně lepší úrok než v bance. Biti nezůstanou ani věřitelé, pro které je to zajímavá možnost výdělku. Své získá i zprostředkovatel půjčky – aukčnímu portálu se platí předem stanovené procento ze zapůjčené částky.

Nepřeplácejte zbytečně. Najděte si během pár minut tu nejvýhodnější půjčku!
 

Přihlášení do aukce půjček není složité

Abyste si mohli půjčit, musíte se nejprve registrovat do aukce půjček. Nejedná se totiž o anonymní byznys. Čím více informací o sobě věřitelům poskytnete, tím lepší podmínky můžete získat. Požadavky na žadatele o půjčku ale nejsou extrémně přísné. Posuďte sami.

Podmínky poskytnutí P2P půjčky

  • O půjčku mohou žádat pouze plnoletí občané České republiky.
  • Počítejte s tím, že budete muset doložit potvrzení o výši příjmu, ne starší než 3 měsíce.
  • Z dalších dokumentů potřebujete naskenovaný platný občanský průkaz z obou stran a druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, pas).
  • Nesmíte mít na krku exekuci, ani být v insolvenčním řízení.
Půjčte si od lidí! Úrok již od 6 % ročně Více informací

Po registraci a jejím potvrzení, stačí vyplnit jen několik málo detailů o úvěru. Například částku, kterou si chcete půjčit a jaký maximální úrok jste ochotní akceptovat. Když toto splníte, aukce se může naplno rozběhnout. V ideálním případě se věřitelé přetahují o vaši půjčku. Vyhraje ten, kdo nabídne nejlepší podmínky (nejnižší úrok). Obvykle se o jeden úvěr podělí více investorů.

Kde hledat aukce půjček

Na půjčky od soukromých osob se v České republice specializuje několik portálů. Mezi nejznámější patří například společnost Benefi.cz. Mezi světově nejpopulárnější online aukce se řadí britská síť ZOPA nebo holandský SYMBID.

Výhody a rizika P2P půjčky

  • Čerpání peněz je výrazně jednodušší. Obejdete se bez banky a úvěrové společnosti.
  • Můžete získat lepší podmínky a nižší úrok než v bance. Záleží na vaší úvěrové minulosti a zájmu věřitelů.
  • Nemusíte nikam chodit, vše vyřešíte pohodlně online.
  • Největší riziko nese především investor, tedy člověk, který půjčuje peníze ostatním. Riziko lze snížit tím, že rozloží své investice do více zájemců o půjčku.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 6