Jak na převod telefonního čísla od O2, T-Mobile nebo Vodafone?

 

Nový operátor = nové telefonní číslo. Kdepak, nic takového není potřeba. Požádejte svého stávajícího operátora o ČVOP a nemusíte se učit nové číslo nazpaměť.

Přenos telefonního číslaZměňte ceny, ne telefonní číslo! 

Dříve jste na to potřebovali jednadvacet pracovních dní, teď to zvládnete za čtyři. Převod telefonního čísla k výhodnějšímu operátorovi je rychlá a bezbolestná operace. Klíčovou roli zde hraje kouzelná zkratka ČVOP. Bez ní se můžete se svým stávajícím telefonním číslem nadobro rozloučit a začít obvolávat celý telefonní seznam, že odteď je všechno jinak. To nezní příliš lákavě, co? Proto vám přinášíme jednoduchý návod, jak si ponechat telefonní číslo, které už znáte nazpaměť.

Ušetřete až 40 % na mobilním tarifu. Víme, jak!

 

Převod telefonního čísla v číslech: 6 kroků za 4 dny

Přečtěte si návod, jak rychle přenést číslo k jinému operátorovi a za pár dní budete volat mnohem levněji!

ČVOP – kód, bez kterého vám číslo nepustí

Našli jste výhodnější tarif? Gratulujeme! Teď se podívejme, co je třeba pro přenos stávajícího čísla. Jako první byste měli podat výpověď u stávajícího operátora (např. u Vodafone, O2, T-Mobile...), který vám na vaši žádost bez velkých odkladů vygeneruje tzv. číslo výpovědi opouštěného operátora (ve zkratce ČVOP).

ČVOP je čtrnáctimístný kód, který je určený k přenosu čísla. Je platný 60 dní od data vydání a obvykle vám jej operátor zašle SMS zprávou. Jakmile ho budete mít k dispozici, sdělíte ho novému operátorovi. Od té chvíle začíná proces samotného přenosu čísla, který trvá čtyři pracovní dny od data žádosti.

Rozluštění kódu ČVOP
Příklad ČVOP 2 3 2 0 3 1 0 2 4 1 6 9 9 1
Vysvětlení Kód operátora Nejbližší datum přenosu
(v tomto případě 10. března)
Pořadí přenosu kontrola

Chvíle pravdy nastává 4. den zpravidla od půlnoci do šesté hodiny ranní. Původní SIM karta se deaktivuje a číslo se najednou objeví na té nové. Po šesté hodině už by mělo být přepojeno a vaše telefonní číslo už by mělo být funkční pod hlavičkou nového obchodníka. Většinou vás o tom i sám informuje SMS zprávou. Někdy je třeba vypnout a zapnout mobilní telefon, aby se změna v pořádku "načetla".

Žádné závazky - žádné problémy

K převodu telefonního čísla může dojít až tehdy, budete-li mít vyřešeny všechny smluvní závazky vůči stávajícímu operátorovi. Pozor byste si měli dávat na záporný kredit u předplacené karty (s ním číslo nepřevedete) či časové závazky minimálního finančního plnění u smlouvy na dobu určitou. Pokud ji ukončíte předčasně, zaplatíte 20 % zbylých závazků. A v případě, že jste k tarifu získali i dotovaný telefon či tablet, budete muset doplatit zbývající část katalogové ceny.

A jak konkrétně získat ČVOP u trojice největších mobilních operátorů? Máte hned několik možností. Zažádat o něj můžete telefonicky, SMS zprávou či osobně na prodejně. Využít můžete i doporučeně poštou. Zvláště u paušálů je tato varianta častá.

 
Ke kterému operátorovi se opravdu vyplatí přejít?
Zjistěte to v bezplatném srovnání tarifů!

Přenos čísla od T-Mobile

Pro přenos čísla od T-Mobile můžete využít třeba osobní návštěvu. U té nezáleží na tom, jestli máte předplacenou kartu, či paušál. Předplacenku můžete zrušit i přes infolinku. Žádost o převod můžete poslat v případě paušálního tarifu i doporučeně na sídlo společnosti.

Jak požádat o ČVOP u T-Mobile
Způsob žádosti Předplacená karta Paušální tarif
Telefonicky Infolinka 4603
(rychlá kombinace 3-6-1)
Nelze
Osobně V jakékoliv značkové prodejně T-Mobile
Doporučeně poštou Není třeba poštou T-Mobile Czech Republic, a.s.
Tomíčkova 1, Praha 4, 149 00

 

Přenos čísla od O2

Přenos čísla od O2 se neliší od T-Mobile. U tarifů i předplacenek můžete využít kteroukoliv značkovou prodejnu či infolinku.

Jak požádat o ČVOP u O2
Způsob žádosti Předplacená karta Paušální tarif
Telefonicky Infolinka *88 či 800 02 02 02
Osobně V jakékoliv značkové prodejně O2

 

Přenos čísla od Vodafone

Vodafone umožňuje také SMS žádost o ČVOP. Převod čísla, na které byl vedený paušální tarif, můžete učinit osobně na prodejně či doporučeně poštou. V případě předplacené karty vchází do hry i bezplatná infolinka.

Jak požádat o ČVOP u Vodafone
Způsob žádosti Předplacená karta Paušální tarif
Telefonicky Infolinka *077 či 800 770 077 Nelze
SMS zprávou Odesláním SMS ve tvaru PRENOS ANO
na číslo 7700
Nelze
Osobně V jakékoliv značkové prodejně Vodafone
Doporučeně poštou Není nutné poštou Vodafone Czech Republic, a.s.
Náměstí Junkových 2808/2, Praha 5, 155 00
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 89
 

 
Oblíbení mobilní operátoři