RoBoHoN: Tančící robůtek konkuruje smartphonům

 

Dost bylo nudných smarphonů. Japonsko se vytasilo s malým robůtkem, který strčí všechny ostatní telefony do kapsy. Stěží mu odoláte. Jak moc mu to pálí?

Budou mít i čeští manažeři svého robota? 

Neexistuje roztomilejší smartphone než RoBoHoN, který spatřil světlo světa v Japonsku. V zemi, kde jsou tyto milé hračky nedílnou součástí populární kultury. Kromě toho, že slouží pro běžné telefonování, zvládne tančit nebo se proměnit v dataprojektor. Společnost Sharp, která mu vdechla život, ho považuje za konkurenta běžným smarphonům. Představila ho na největší exhibici technologických novinek a startupů CEATEC JAPAN 2015.

RoBoHoN: Robot, který vám naslouchá

 

Unikátní telefon a osobní asistent v těle malého robůtka. Z větší části je postaven na ovládání hlasem, na který velice intuitivně reaguje. Navíc se umí pohybovat a věrně napodobovat lidská gesta, díky čemuž si ho lidé o to více zamilují.

Díky hlasovým pokynům umí vytočit kontakt, přečíst zprávy, ihned na ně odpovědět či třeba nastavit budík. Na požádání vám navíc vysekne taneční číslo, zvěční západ slunce nebo natočí oslavu narozenin. A pokud jste náhodou na rušné ulici (anebo prozatím neumíte japonsky), můžete k ovládání využít i tlačítka a displej.

RoBoHoN disponuje pouze drobným 2palcovým dotykovým displejem, ani rozlišení 240 × 320 obrazových bodů není žádná hitparáda. Reputaci vylepšuje podpora sítě 4G LTE a Wi-Fi i zabudovaný fotoaparát, který umí rozpoznat majitele, a vestavěný projektor, díky němuž lze na zdi promítat fotografie či videa. Modifikovaný operační systém je postavený na Androidu.

Roztomilost, to je největší zbraň

Robůtek je 19,5 cm vysoký a váží 390 gramů. Jeho tělo je vyrobeno z plastu, šmrnc dodávají detaily z kůže na botách a uších. A také oblečení, které lze dokoupit. Podle společnosti Sharp by se měl pohodlně vejít do kapsy. Anebo za opasek. Využít lze totiž i klip na přední straně jeho těla.

Robohon - chytrý telefon a robotRoBoHoN není jen telefon, je to věrný přítel do každé rodiny. 

RoBoHoN nejspíše nenahradí běžné smartphony. I tak je to ale roztomilý výstřelek mezi chytrými telefony, který si získá srdce mnoha Japonců. A to už počátkem příštího roku, kdy by se měl objevit na trhu.

Zdroj fotografií: Robohon.com

TIP

Svezte se na bláznivé vlně nápadů

 

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 3
 

 
Oblíbení mobilní operátoři