Myslí operátoři na české juniory? Prozkoumali jsme nabídku tarifů pro mladé!

 

Řešíte s příchodem nového školního roku dilema, zda svému naléhajícímu dítěti pořídíte mobil, který si tolik přeje? Pokud ano, určitě přemýšlíte také o tom, jestli bude lepší mu k telefonu pořídit předplacenou kartu, nebo zvýhodněný tarif pro mladé. Abychom vám usnadnili rozhodování, z jakých tarifů mohou mladí klienti vybírat, podívali jsme se, jaká je v této oblasti aktuální nabídka operátorů.

mladí lidé s mobilními telefonyVětšina mladých lidí se bez telefonu zkrátka neobejde. 

Máte doma školáka nebo studenta střední či vysoké školy? Nebo sami patříte do kategorie nejmladších zákazníků mobilních operátorů? Pak vás určitě zajímá, jaké tarifní poklady operátoři mladým klientům nabízejí. O2, T-Mobile i Vodafone na mobilní potřeby juniorů skutečně myslí, a proto jsme prozkoumali, jaké produkty si pro ně připravili.

Pro nejmenší se hodí předplacená karta

Máte-li potomky, pak se pravděpodobně nevyhnete momentu, kdy vaše ratolesti vysloví přání mít vlastní mobil, protože „ve třídě už ho má prostě každej“. První týdny školního roku proto v mnoha rodinách mohou proběhnout ve znamení žadonění a mírného nátlaku. Univerzální rada, která by rodičům prozradila, v jakém věku by svým dětem měli pořídit mobilní telefon neexistuje, a proto rozhodnutí o případném nákupu zůstane na vás. 

I když se často můžete setkat se souhrnným označením „studentské tarify“, bývají zvýhodněné paušály ve většině případů vymezené věkem, a proto je mohou využívat i klienti, kteří už nestudují, ale splňují věkový limit. U O2, T-Mobile i Vodafone je tato hranice do 26 let včetně, poslední jmenovaný operátor tarif nabízí zákazníkům, kteří jsou kromě splnění věkové podmínky navíc držiteli některé z karet pro mladé (např. ISIC, IYTC apod).

 
Uvažujete o předplacené kartě? Prozkoumejte, která vám nejlépe sedne.

V dnešní době nejsou výjimkou ani prvňáčci s vlastním telefonem. Ačkoliv je na jednu stranu možná zbytečné předčasně uvrhnout malého človíčka, který začíná objevovat zákonitosti školní docházky, do světa technologií, na stranu druhou se mobil může stát účinným nástrojem rodičovské kontroly.

děti vytvářejí selfie smartphonemI děti ze základky jdou s dobou. 

Obecně platí, že pro žáky, kteří navštěvují první stupeň základní školy, je vhodné pořídit mobilní telefon s předplacenou kartou. A to hned z několika důvodů. Volání a SMS zprávy vymezené dobitým kreditem rodičům umožní, aby měli přehled o útratě potomka. Ten si zároveň díky předplacence uvědomí, že čím více telefon využívá, tím rychleji kredit mizí. Při pořízení předplacené služby také nehrozí, že vás nemile překvapí účet za telefon v případě, že by se dítě trochu „rozšouplo“, případně se pokusilo prozkoumat, jak fungují nejrůznější zpoplatněná čísla.

Dospívající chtějí být stále online

Starší děti a dospívající ovšem předplacenou kartou příliš nenadchnete. Více než volné minuty a SMS je zajímají mobilní data, aby mohli držet internetový krok se svými vrstevníky a pochytat všechny Pokémony. Taková je zkrátka doba, a proto je na místě zvážit pořízení některého z tarifů pro mladé. Ty kromě volání a posílání zpráv zahrnují také datový balíček, jehož objem záleží na konkrétní nabídce operátorů. 

 

Datový lov s O2

Data navíc nabízí lidem do 27 let projekt DATOMAT. Jde o platformu od O2, kde si zákazníci tohoto operátora mohou za splnění různých aktivit ulovit balíčky mobilních dat zdarma.

 

Data je sice možné přikoupit i k předplacence, nicméně paušály určené studentům a mladým klientům operátoři zpravidla nabízejí za poměrně příznivou cenu. Jejich výhodnější cena bývá na druhou stranu podmíněna smluvním úvazkem, který nemusí každému vyhovovat.

Další možnost, jak udržet rodinné mobilní výdaje na uzdě, představuje zvýhodněný rodinný tarif, který má aktuálně v nabídce Vodafone. Podobnou službu, která spočívá v hromadném spravování několika telefonních čísel najednou za nižší cenu samozřejmě nabízí také O2 i T-Mobile.

 
Že vás žádný tarif nezaujal? Zkuste si poskládat vlastní paušál!

Pokud patříte do věkové kategorie do 26 let a chcete mít dostatek dat, ale zároveň i zcela neomezené volání a posílání SMS, pak na vás produktové portfolio operátorů bohužel nemyslí. Situaci tak můžete vyřešit sjednáním standardního „dospěláckého“ neomezeného tarifu, případně se rozhlédnout po výhodnějších neveřejných nabídkách.

Jaké tarify pro mladé jsou aktuálně k mání?

O2

  • [:kůl:]

120 volných minut do všech sítí (3,50 Kč / min. po vyčerpání volných minut), neomezené SMS do O2 (do ostatních sítí 1,50 Kč), balíček s 200 MB dat.

CENA: 299 Kč

  • [:kůl:] data 2 GB

120 volných minut do všech sítí (3,50 Kč / min. po vyčerpání volných minut), neomezené SMS do O2 (do ostatních sítí 1,50 Kč), balíček s 2 GB dat.

CENA: 499 Kč

T-Mobile

  • S námi pro mladé

Neomezené volání na čísla T-Mobile, 120 volných minut do ostatních sítí (3,50 Kč / min. po vyčerpání volných minut), neomezené SMS do všech sítí, balíček se 700 MB dat.

CENA: 399 Kč

Vodafone

  • Tarif 26

600 volných minut do všech sítí (5,03 Kč / min. po vyčerpání volných minut), neomezené SMS do všech sítí, balíček se 1,2 GB dat.

CENA: 494 Kč

 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 8
 

 
Oblíbení mobilní operátoři