NÁVOD: Jak na zálohování kontaktů a dat z mobilu

 

Tragédie. Telefon někdo ukradl. Spolu s ním zmizely všechny kontakty, fotky, videa a další důležité dokumenty. Kdo tohle někdy zažil, ví, že zálohování kontaktů a dat z mobilu se vyplatí. Poradíme vám, jak na to.

Zálohování kontaktů Kdo zálohuje, má vzpomínky z dovolené v bezpečí.  

Průzkum společnosti Intel odhalil, že Češi si se zálohováním svých dat hlavu příliš nelámou. Více než pětina lidí nečekaně přišla o svůj mobilní telefon. „Přesto si 60 % uživatelů nikdy nezálohuje obsah svého chytrého telefonu a mohou tak navždy přijít o své drahocenné vzpomínky: fotografie, videa a SMS korespondenci,“ upozorňuje Martin Vařbuchta, manažer společnosti Intel.

Nebezpečí číhá na každém rohu. O svá data přijdete nejen, když vám telefon vezme nějaký nenechavec. Mobil se může rozbít, porouchat nebo ho můžete prostě ztratit. Proč riskovat, když existuje celá řada programů, které vám pomohou. Některé zálohují jen fotky, kontakty, SMS nebo kalendář. Jiné umí obnovit celý systém včetně všech aplikací.

Záloha kontaktů rovnou do počítače

První, co vás asi napadne, je připojit telefon k domácímu počítači a stáhnout si vše do něj. Výrobci telefonů mají své vlastní aplikace, pokud vám ale nevyhovují, můžete vyzkoušet univerzální zálohovací programy. Podívejte se na některé z nich.

Tipy na zajímavé aplikace:

  • MobilEdit je český program, který si poradí se správou dat a zálohováním kontaktů z iPhonu, Windows Phone, Androidu a dalších operačních systémů. Práci s daty usnadňuje přehledné dlaždicové rozhraní. Základní funkce jsou zdarma, plnohodnotná verze je placená.
  • SMS Backup zachrání historii textových zpráv a hovorů všem majitelům Androidů. Zálohování může probíhat automaticky i manuálně.
  • FreeFileSync je bezplatný program pro synchronizaci Androidů a iPhonů s počítačem. Ovládání usnadňuje česká lokalizace.
  • Helium – záloha kontaktů Android telefonu. Program ve verzi zdarma obnoví z počítače nastavení mobilu včetně všech aplikací. V placené variantě ukládá data do cloudu.

TIP

Přišli jste o mobil? Smažte data na dálku

Pokud se váš telefon dostal do nepovolaných rukou, můžete zneužití citlivých dat zabránit. Paměť mobilního telefonu lze vymazat na dálku. V chytrých telefonech je tato funkce integrovaná přímo do systému.

 

U zařízení Apple vám pomůže Find My iPhone. Ve Windows Phone je služba dostupná přímo v menu (Nastavení – Najít můj telefon). Telefony s Androidem se dají ovládat pomocí Device Manager. Nezapomeňte, že funkci musíte předem aktivovat.

 

Skoncujte s drahými účty za telefon Najít levný tarif

Cloudové řešení – úložiště dat na internetu

Nemusíte synchronizovat svůj mobil pouze s počítačem. Stačí mít internet v mobilu a veškerá data se mohou ukládat na cloud – virtuální internetové úložiště. Ke svým souborům máte přístup doslova odkudkoli a z jakéhokoli zařízení.

Tipy na zajímavé aplikace:

  • Dropbox patří mezi celosvětově nejoblíbenější cloudové úložiště. Uživatelé mají zdarma k dispozici 2 GB dat. Dostupné jsou aplikace na zálohování dat z mobilu Android, iPhone a nově i Windows Phone.
  • Google Drive nabízí k dispozici 15 GB prostoru. Podporuje většinu formátů videa, dokumentů i obrázků.
  • SkyDrive – na uživatele čeká zdarma 7 GB volného místa. Ačkoli se jedná o appku Microsoftu, spustíte ji i na Androidech nebo iPhonech.
  • SugarSync dokáže jak synchronizovat telefon s počítačem, tak uložit a zálohovat kontakty a obsah telefonu do cloudu. SugarSync podporuje většinu dostupných zařízení.
 
Hodnocení článku:
Počet hlasů: 10
 

 
Oblíbení mobilní operátoři